1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 14 listopada w poniedziałek: Wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia, prezbitera, i Towarzyszy
 • 16 listopada w środę: Wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
 • 17 listopada we czwartek: Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ;
 • 18 listopada w piątek: Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
 • 19 listopada w sobotę: Wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.
 1. Dziś przeżywany VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W sposób szczególny dzisiaj modlimy się o pokój dla Iraku. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom mieszkającym w Iraku.
 1. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 1. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W tym dniu podczas nabożeństwa o godz. 17.00 dokonamy aktu intronizacji Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana w naszej parafii. Poprzedzimy go siedmiodniowym przygotowaniem. Zapraszamy od dnia dzisiejszego na godz. 15.00 do Kaplicy św. Maksymiliana, gdzie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w łączności z Koronką do Miłosierdzia Bożego będziemy uwielbiali Chrystusa jako naszego Pana i Króla.
 1. W poniedziałek, 14 listopada, za przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy
  w intencji rodziców i małżonków naszej parafii i pielgrzymujących do naszego Sanktuarium, w sposób szczególny w intencji tych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu listopadzie.
 1. W dniu 16 listopada o godzinie 17.00 rozpocznie się nocne czuwanie w intencji nawrócenia nieprzyjaciół Kościoła. Szczegóły na plakacie przed bazyliką i na folderkach.
 1. Pragniemy poinformować, że 20 listopada rozpocznie się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.
 1. Za tydzień w niedzielę przed bazyliką po Mszach świętych będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na pomoc Siostrom Klaryskom.
 1. 3 grudnia organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Torunia na uroczystości rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegółowe informacje oraz zapisy u p. Danuty Dmoch (numer telefonu znajduje się w gablocie: Danuta Dmoch 728 464 508). Koszt wyjazdu – 45 zł. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu dla autokarów.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Wardziak, l.  88 z Topołowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…