1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 8 listopada we wtorek: Wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera
 • 9 listopada w środę: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 • 10 listopada we czwartek: Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
 • 11 listopada w piątek: Święto Niepodległości oraz Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
 • 12 listopada w sobotę: Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 1. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Tradycją lat ubiegłych wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa i Granic, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy, Kask oraz wypominki zamiejscowe.

 1. Z okazji 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w intencji naszej Ojczyzny. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 11 listopada również zapraszamy serdecznie na ,,Marsz Niepodległości z Marszałkiem Piłsudskim’’ na trasie Teresin – Szymanów, organizowany przez Gminę Teresin. Zbiórka uczestników o godzinie 10.00 przy stacji PKP Teresin – Niepokalanów. Po oficjalnych uroczystościach jest przewidziany gorący posiłek jak i autobus powrotny z Szymanowa do Teresina.
 1. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 1. Za dwa tygodnie w niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu podczas nabożeństwa o godz. 17.00 dokonamy aktu intronizacji Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana w naszej parafii. Zostanie on poprzedzony siedmiodniowym przygotowaniem. Zaczniemy je od przyszłej niedzieli o godz. 15.00, w łączności z Koronką do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy-Sanktuarium św. Maksymiliana.
 1. Pragniemy poinformować, że 20 listopada rozpocznie się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Piotr Żyłkowski l. 59 z Paprotni oraz śp. Kazimierz Gołębiowski l. 65 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…