1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 1 listopada we wtorek: Uroczystość Wszystkich Świętych.
 • 2 listopada w środę: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 • 3 listopada we czwartek: Wspomnienie zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych i dobrodziejów Zakonu Serafickiego;
 • 4 listopada w piątek: Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;
 1. Tak jak zostało powiedziane w kazaniu w najbliższą sobotę odbędzie się pierwsze spotkanie „Oddaj się Maryi”

10.00 – konferencja i świadectwa w Sali św. Bonawentury,

11.00 – Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej, możliwość wstąpienia do M.I.,

12.00 – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Będzie możliwość nabycia specjalnych aktów oddania siebie, rodziny, firmy, parafii, władz samorządowych Niepokalanemu Sercu Maryi, cudownych medalików i innych materiałów związanych z oddaniem              Maryi.

 1. Jutro w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Różaniec ze świętymi i nabożeństwo z relikwiami naszych Patronów. Pragniemy w ten sposób rozpalić w nas tęsknotę za Niebem, świętością i Bogiem.

 1. W uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.00, której nie będzie w bazylice, natomiast będzie sprawowana o godz. 13.00 na cmentarzu parafialnym, a po niej procesja. W tym dniu bracia klerycy naszego seminarium będą przyjmować na cmentarzu kartki z wypominkami oraz dobrowolne ofiary na potrzeby seminarium. Przypominamy wiernym, że w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas udział we Mszy św.
 1. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja na cmentarz klasztorny, gdzie odprawimy modlitwy za zmarłych ojców i braci tam spoczywających. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy. Natomiast na cmentarzu parafialnym w tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, przed nią będą odczytane wypominki, a po niej procesja żałobna. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i zniczy.
 1. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji będziemy odprawiać Msze święte o godz. 18.00. Tradycją lat ubiegłych wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa i Granic, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy, Kask oraz wypominki zamiejscowe.
 1. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i będąc w stanie łaski uświęcającej.
 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek zapraszamy do wzięcia udziału w nabożeństwie Godziny Świętej, podczas którego będziemy prosić Boga
  o liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. W I piątek zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 17.00, jak również do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W I sobotę w kaplicy – Sanktuarium św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP. Zapraszamy szczególnie wszystkich rycerzy Niepokalanej. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii.
 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 2. Przypominamy, że wójt Gminy Teresin zaprasza mieszkańców w wieku powyżej 65 roku życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie przed bazyliką.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Popławski, l. 64 z Nowej Piasecznicy, śp. Adam Szczesiul, l. 59 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…