1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Przez całą niedzielę są zbierane fundusze na stypendia dla ubogiej młodzieży z terenów wiejskich. Dzisiaj także o godz. 11.30 zostaną uroczyście wprowadzone do naszej Bazyliki relikwie bł. Zbigniewa i Michała, męczenników z Peru. Natomiast przy wejściu do bazyliki można nabyć relikwie II stopnia i materiały poświęcone błogosławionym franciszkanom.
  1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszej bazylice w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.

  1. Od jutra, na furcie klasztornej można już rezerwować intencję na Msze św. na rok 2017r.
  1. W środę, 12 października, z racji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy dyrekcje szkół z terenu naszej parafii oraz nauczycieli i wychowawców na Mszę św. do domu parafialnego na godz. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole.
  1. W piątek, 14 października, za przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii i pielgrzymujących do naszego Sanktuarium, w sposób szczególny w intencji tych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu październiku.
  1. Św. Jan Paweł II jest patronem Szkoły Podstawowej w Paprotni; z tej racji w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów będzie odprawiona Msza św. w piątek, 14 października o godz. 8.00.
  1. Także w piątek w Sali świętego Bonawentury odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Mariologiczna zatytułowana: Kult Niepokalanego Serca Maryi – darem dla współczesnego Kościoła i świata. Konferencja będzie połączona z inauguracją nowego roku akademickiego 2016/17 w Instytucie Kolbianum. Rozpoczęcie w bazylice Mszą św. o godz. 9.00. Będzie jej przewodniczył ks. prof. Stanisław Dziekoński, Rektor UKSW w Warszawie, zaś homilię wygłosi O. Prowincjał Wiesław Pyzio. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: kolbianum.franciszkanie.pl.
  1. Zbliża się miesiąc listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
  1. W związku z użyczeniem terenu parkingu dla gminy Teresin, osoby pragnące prowadzić działalność gospodarczą w okresie uroczystości Wszystkich Świętych na terenie obok cmentarza, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.
  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Krukowski, l. 80 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…