1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 3 października w poniedziałek: uroczystość poświęcenia naszj Bazyliki;
 • 4 października we wtorek: uroczystość świętego Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, Założyciela III zakonów;
 • 5 października w środę: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy;
 • 7 października w piątek: wspomnienie NMP Różańcowej.
 1. Dzisiaj o godz. 17.00 w ramach nabożeństwa różańcowego 2 dzień triduum przed ur. św. Franciszka. Jutro po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Modlitwa różańcowa w tym dniu będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również kolejna rocznica konsekracji naszej bazyliki. Będziemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni oraz za wszystko, co uczynił dla nas w tym świętym miejscu przez korzystanie z sakramentów i wspólną modlitwę.

 1. Św. Franciszek jest patronem Gimnazjum w Teresinie, z tej racji w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów będzie odprawiona Msza św. we wtorek o godz. 9.00.
 1. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
 1. W związku z renowacją tabernakulum w głównym ołtarzu, od wtorku Najświętszy Sakrament będzie przechowywany w kaplicy św. Józefa.
 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej w ramach Godziny Świętej będzie nabożeństwo różańcowe. W I piątek zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 17.00, jak również do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 różaniec i Komunia św. W Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii.
 1. Zapraszamy na projekcję filmu pt. „Bóg nie umarł II” do sali św. Bonawentury. Seans odbędzie się jeszcze dziś o god 15.30. Wstęp wolny.
 1. W przyszłą niedzielę 9 października w całej Polsce obchodzić będziemy XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Przez całą niedzielę będą zbierane fundusze na stypendia dla ubogiej młodzieży z terenów wiejskich. Tego dnia również o godz. 11.30 zostaną uroczyście wprowadzone do naszej Bazyliki relikwie bł. Zbigniewa i Michała, męczenników z Peru
 1. 15 października na Jasnej Górze odbędzie się pokutne spotkanie modlitewne za grzechy popełnione w Polsce. W tym dniu koło przyjaciół „Radia Maryja” organizuje wyjazd do Częstochowy. Zapisy u p. Danuty Dmoch (tel. 728 464 508).
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Władysław Graska l. 84 z Paprotni, śp. Barbara Łabędzka l. 79 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…