1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 27 września we wtorek: Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
 • 28 września w środę: Wspomnienie św. Wacława, męczennika;
 • 29 września w czwartek: Święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela;
 • 30 września w piątek: Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 • 1 października w sobotę: Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 19.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 1. W środę 28 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię, która będzie sprawowana o beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 1. W sobotę 1 października o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie duszpasterstwa małżeństww domu parafialnym. Zapraszamy małżeństwa do tej wspólnoty i włączenia się do wspólnej modlitwy.
 1. W sobotę rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Rozważanie i modlitwy będą na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, w sobotę w kaplicy św. Maksymiliana zaś w niedzielę na nabożeństwie o godz. 17.00. W poniedziałek, 3 października, po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Tego dnia przypada również kolejna rocznica konsekracji naszej bazyliki. Będziemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni oraz za wszystko, co uczynił dla nas w tym świętym miejscu przez korzystanie z sakramentów i wspólną modlitwę.
 1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
 1. Za tydzień kazania o bł. Michale i bł. Zbigniewie, naszych franciszkańskich męczennikach z Peru, będzie głosił o. Kazimierz Malinowski. Będzie to przygotowanie do przyjęcia relikwii w naszej bazylice, które odbędzie się 9 października.
 1. Po wakacyjnej przerwie od następnej niedzieli wznawiamy Msze św. dla młodzieży o godz. 10.00 w dolnym kościele, a po Mszy św. odbędzie się w domu parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum wraz z rodzicami. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 1. Zapraszamy do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. „Bóg nie umarł 2” do sali św. Bonawentury. Seanse odbędą się w sobotę 1 października o godz. 18.00 i w niedzielę 2 października o godz. 15.30. Wstęp wolny.
 1. Wójt gminy Teresin zaprasza wszystkich seniorów powyżej 65 roku życia na bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie przed bazyliką.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Zofia Haber l. 87 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…