1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 12 września w poniedziałek: Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
 • 13 września we wtorek: Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
 • 14 września w środę: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • 15 września w czwartek: Wspomnienie NMP Bolesnej;
 • 16 września w piątek: Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
 • 17 września w sobotę: Święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu.
 1. Dziś przybędą do nas relikwie św. Charbela Makhlouf. Powitamy je podczas Eucharystii o godz. 16.00, natomiast o 17.00 będzie nabożeństwo z namaszczeniem olejem św. Charbela.
 1. W środę 14 września w czasie wieczornej Mszy świętej za  przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii i pielgrzymujących do naszego Sanktuarium, szczególnie tych, które zawarły sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu.

 1. We wrześniu rozpoczęliśmy nowy rok pracy duszpasterskiej. Spotkanie kandydatów na ministrantów i dla ministrantów młodszych odbędzie się w sobotę wyjątkowo o godz. 9.00, zaś dla lektorów o godz. 9.45. Spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym odbywają się we wtorki o godz. 19.00. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkania biblijne. W piątek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie małych Rycerzy Niepokalanej, zaś dziewczęta, które chciałyby śpiewać w zespole Miriam zapraszamy również w piątek na próbę o godz. 19.00.
 1. Świetlica w domu parafialnym rozpocznie swoją działalność od 12 września w poniedziałek. Zajęcia w poniedziałki i środy od godz. 15.00 – 17.30. W ramach świetlicy odbywają się bezpłatne zajęcia z ceramiki w poniedziałki o godz. 16.15 i trzy razy w miesiącu warsztaty kulinarne. Na powyższe zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii, jak również osoby, które chciałby się włączyć w pracę świetlicy jako wolontariusze.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 1. Do końca września przyjmujemy zapisy osób z parafii, które z różnych powodów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania, a chciałyby przyjąć ten sakrament w roku 2017. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Renata Owczarek l. 56 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…