1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 5 września w poniedziałek: Wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy;
 • 8 września w czwartek: Święto Narodzenia NMP;
 • 9 września w piątek: Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.
 1. Z racji I niedzieli miesiąca dziś nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, wspólnoty, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 1. O godz. 10.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności dobremu Bogu za łaski, jakich nam udzielił podczas tegorocznych żniw.

 1. Po okresie wakacyjnym wznawiamy w każdy czwartek spotkania biblijne. Wszystkich, którzy czytają i kochają Biblię oraz pragną pełniej przeżyć niedzielną Eucharystię, zapraszamy w najbliższy czwartek 8 września o godz. 19.00 na spotkanie ze Słowem Bożym w Wieczerniku Biblijnym.
 1. W sobotę 10 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed bazyliki.
 1. Również w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 1. Relikwie św. Charbela Makhlouf przybędą do naszego Sanktuarium w przyszłą niedzielę, 11 września. Powitamy je podczas Eucharystii o godz. 16.00, natomiast o 17.00 będzie nabożeństwo z namaszczeniem olejem św. Charbela.
 1. W obecnym roku szkolnym do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie przygotowywana młodzież klas III gimnazjalnych. Do końca września natomiast przyjmujemy zapisy osób z parafii, które z różnych powodów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania, a chciałyby przyjąć ten sakrament w roku 2017. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 1. Caritas zawiadamia o wznowieniu Programu operacyjnego „ Pomoc żywnościowa na rok 2016/17”. W związku z tym prosimy zainteresowanych o zgłaszanie się do GOPS-u po skierowania.
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Edward Kamiński l. 82 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…