1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 29 sierpnia w poniedziałek: Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
• 1 września w czwartek: Wspomnienie św. Bronisławy, dziewicy;
• 3 września w sobotę: Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. W naszej parafii witamy o. Tomasza Szoka, który będzie posługiwał jako katecheta. Ojcu Tomaszowi życzymy mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego w posłudze kapłańskiej, oraz obfitości łask płynących od Boga przez Niepokalaną i św. Maksymiliana.


3. 1 września w czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym.

W tym dniu przypada też 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny.
Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Budkach Piaseckich będzie sprawowana również o godz. 8.00 w kaplicy w Budkach. Po Mszy świętej rozpoczęcie roku w szkole.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy do wzięcia udziału w nabożeństwie Godziny Świętej, podczas którego będziemy prosić Boga o liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. W I piątek zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 17.00, jak również do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Boskiemu Sercu Zbawiciela. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 14.30, a o godz. 15.00 Msza św. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP będzie sprawowana o godz. 9.00 w kaplicy – Sanktuarium św. Maksymiliana, zaś przed Mszą św. będą odśpiewane Godzinki. Również w tym dniu w bazylice po Mszy świętej o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii. Bardzo prosimy o zgłaszanie do kancelarii osób pragnących korzystać
z posługi kapłańskiej w I piątki.

5. Zapraszamy za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00 w intencji naszej Ojczyzny.

6. Również w tym dniu z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, wspólnoty, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.

7. W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności dobremu Bogu za łaski, jakich nam udzielił podczas tegorocznych żniw.

8. W sobotę 10 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed bazyliki.

9. Caritas zawiadamia o wznowieniu Programu operacyjnego „ Pomoc żywnościowa na rok 2016/17”. W związku z tym prosimy zainteresowanych o zgłaszanie się do GOPS-u po skierowania.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Zawadzka l. 67 z Paprotni oraz śp. Grażyna Mandes l. 37 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…