1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 22 sierpnia w poniedziałek: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
• 24 sierpnia w środę: Święto św. Bartłomieja, apostoła;
• 25 sierpnia w czwartek: Wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich;
• 26 sierpnia w piątek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
• 27 sierpnia w sobotę: Wspomnienie św. Moniki.

2. W piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszej bazylice będą sprawowane w porządku dnia powszedniego. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w Jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


3. W sobotę zapraszamy wiernych na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.

4. Za tydzień w niedzielę 28 sierpnia Msza święta o godz. 19.00 będzie sprawowana w intencji o beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

5. W dniach od 22 do 26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. W tym roku spotkanie poświęcone jest małżeństwu. Gorąco zapraszamy młodych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji na stronie internetowej: www.maxfestiwal.pl.