1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy:
 • 27 czerwca w poniedziałek: Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
 • 28 czerwca we wtorek: Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
 • 29 czerwca w środę: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 1. Dziękujemy wszystkim tym, którzy w niedzielę 12 czerwca wsparli swoją ofiarą budowę kościoła św. Andrzeja Boboli w Rajszewie. Zebraliśmy 12.900 zł. W imieniu ks. Stanisława Kanii, proboszcza parafii, w diecezji warszawsko-praskiej, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 1. Dziś XIII niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom, wychowawcom oraz pracownikom szkół na terenie naszej parafii z okazji rozpoczętych wakacji, urlopu życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody i wspaniałego wypoczynku. Wszystkim mówimy: Szczęść Boże.
 1. W okresie wakacyjnym do naszego Sanktuarium przybywa kilka pielgrzymek pieszych. W poniedziałek przybędzie do nas pielgrzymka z Zakroczymia, zaś w czwartek nawiedzą nas pielgrzymi z Radomia.
 1. Zapraszamy dziś na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.00.
 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w bazylice przez cały dzień. W Budkach Piaseckich spowiedź i Msza święta o stałej porze. W I sobotę zapraszamy na Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi na godz. 9.00 do kaplicy-Sanktuarium św. Maksymiliana. Po Mszy św. różaniec. Również w tym dniu w bazylice po Mszy świętej o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. W sobotę zapraszamy wiernych na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.
 1. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny.
 1. Od piątku 1 lipca w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00 będziemy przyjmować rezerwacje daty i godziny ślubów na rok 2017 narzeczonych mieszkających na terenie naszej parafii. Dla narzeczonych mieszkających poza naszą parafią rezerwacji ślubu będzie można dokonać od 1 sierpnia.
 1. Wszystkie dzieci z naszej parafii zapraszamy na rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej które odbędą się w terminach od 26 do 31 lipca oraz od 1 do 6 sierpnia w Niepokalanowie – Lasku. W programie rekolekcji codzienna Msza św., spotkania w grupach, dużo wspólnej zabawy. Koszt rekolekcji wynosi 240 zł. Karty zgłoszeniowe i dodatkowe informacje w kancelarii parafialnej, u o. Piotra Sochy oraz na stronie lasek.niepokalanow.pl.
 1. Koło Rodziny Radia Maryja zaprasza w dniu 10 lipca na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę z okazji 25. rocznicy powstania Radia Maryja. Informacje i zapisy u p. Danuty Dmoch (tel. 728 464 508) lub w kancelarii parafialnej.
 1. Informujemy parafian, że w czasie wakacji nastąpią zmiany duszpasterzy w naszej parafii. Decyzją przełożonych o. Piotr Socha zostanie przeniesiony do Niepokalanowa-Lasku, natomiast o. Jarosław Pakuła do klasztoru w Łodzi-Dąbrowie. O. Piotrowi i o. Jarosławowi dziękujemy za pracę wśród nas. Życzymy wielu łask Bożych, błogosławieństwa, opieki Niepokalanej w nowych obowiązkach. Obydwu naszych współbraci obejmujemy modlitwą wdzięczności i ufnej prośby.
 1. W najbliższych tygodniach zostanie poddane renowacji i złoceniu tabernakulum z głównego ołtarza naszej Bazyliki. Zachęcamy wszystkich pielgrzymów, sympatyków i parafian do wsparcia materialnego tej inwestycji. Ofiary można składać do skarbony znajdującej się pomiędzy ołtarzem św. Franciszka a balaskami.
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. o. Zygmunt Błocisz l. 61 z Łodzi, były proboszcz Niepokalanowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 2. W dniu dzisiejszym przed Bazylika będzie można w godz. 9.00-14.00 oddać krew.