1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 8 czerwca w środę: Wspomnienie św. Jadwigi, Królowej;
• 9 czerwca w czwartek: Święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Warszawie;
• 10 czerwca w piątek: Wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa;
• 11 czerwca w sobotę: Wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

2. Dziś IX Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków.

3. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa dziś o godz. 17.00 z racji I niedzieli miesiąca będzie połączone z procesją eucharystyczną, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatków. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe odprawiamy po Mszy świętej wieczornej.

4. 9 czerwca w czwartek młodzież naszej parafii podczas Mszy świętej o godz. 18.00 otrzyma z rąk Ks. Kard. Kazimierza Nycza, arcybiskupa warszawskiego, sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i ich rodzin w środę od godz. 16.00 do 18.00.
5. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.

6. W sobotę zapraszamy wiernych na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11. 30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii i spowiedzi św. Natomiast o godz. 17.30 w domu parafialnym spotkanie osób wyjeżdżających na ŚDM.

8. Działający w naszym klasztorze w ramach Wydziału Teologicznego UKSW Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum”, zaprasza do podjęcia niestacjonarnych studiów z mariologii. Studia są adresowane do osób duchownych, jak i świeckich. Instytut prowadzi: studia doktoranckie z teologii ze specjalności mariologia – dla osób posiadających tytuł magistra z teologii, oraz studia podyplomowe z mariologii dla wszystkich, którzy posiadają dyplom magistra bądź licencjata zawodowego z jakiejkolwiek innej dziedziny wiedzy. O studiach informuje baner przed bazyliką, plakat w gablocie oraz foldery dostępne na furcie klasztornej i w informacji. Są tam też podane strony internetowe oraz numery telefonów, pod którymi można zaczerpnąć informacji. Można też bezpośrednio kontaktować się z o. Grzegorzem Bartosikiem lub o. Pawłem Warchołem.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Cezary Guzik l. 42 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

10. Akt Zawierzenia…