1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 31 maja we wtorek: Święto Nawiedzenia NMP;
 • 1 czerwca w środę: Wspomnienie św. Justyna, męczennika;
 • 3 czerwca w piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • 4 czerwca w sobotę: Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała i nowennie przed Świętem Dziękczynienia. W tym tygodniu nabożeństwa wieczorne będą połączone z procesją eucharystyczną – w niedzielę o godz. 17.00, w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. W środę rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy i zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach i procesji. W czwartek, w ostatni dzień oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po procesji – błogosławieństwo wianków.
 2. W poniedziałek 30 maja o godz. 11.00 wraz z uczniami, nauczycielami i pracownikami Zespołu Szkół im. Stefana Kard. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Teresinie będziemy modlić się na Mszy świętej o Boże błogosławieństwo dla nich w dniu święta szkoły.
 3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 19.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 4. W czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rolników naszej parafii. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików. Poświęcenie pól w Topołowej we wtorek o godz. 19.30.
 5. Z okazji Dnia Dziecka Urząd Gminy Teresin serdecznie zaprasza w sobotę 4 czerwca na festyn „RODZINA RAZEM”. Początek – godz. 15.00 (plac po starej szkole podstawowej w Teresinie). Szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. Za tydzień po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
 7. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 17.00, jak również do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza święta; w Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. W I sobotę w kaplicy – Sanktuarium św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, potem konferencja i Różaniec. Również w tym dniu w bazylice po Mszy świętej o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W sobotę zapraszamy wiernych na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.