• W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 23 maja w poniedziałek : Święto rocznicy poświęcenia bazyliki św. O. Franciszka z Asyżu; 24 maja we wtorek: Wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych; 26 maja w czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 • Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na potrzeby organizacyjne ŚDM. Zebraliśmy 1732 zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.
 • Nabożeństwa majowe w naszej bazylice odprawiamy w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30.
 • Dziś po Mszy o godz. 11. 30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii i spowiedzi św.

 • We wtorek, 24 maja o godz. 18.00, nasi Bracia, którzy w sobotę przyjęli święcenia kapłańskie, będą sprawować Mszę prymicyjną w naszej bazylice. Po Mszy świętej ojco­wie neoprezbiterzy udzielą błogosławieństwa prymi­cyjnego.
 • W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała), którą będziemy przeżywać pod hasłem: „Eucharystia znakiem Bożego Miłosierdzia”. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Trasa procesji będzie następująca: ul. Kolbego w Paprotni, Srebrna, Krańcowa, Perłowa, Cicha, Cmentarna i powrót na plac przed bazylikę. Ołtarze będą przygotowywały następujące wspólnoty: I: Żywy Różaniec i Ministranci starsi, II: Odnowa w Duchu Świętym, III: Neokatechumenat, IV: Klasztor. Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę liturgiczną, chór, dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek oraz bieli będzie we wtorek o godz. 17.00. Przez kolejne osiem dni po Bożym Ciele po nabożeństwie odprawiać będziemy procesję wokół bazyliki. W sobotę nabożeństwo i procesja będzie w Sanktuarium Św. Maksymiliana.
 • Również w czwartek przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy opieki Bożej i szczególnej opieki najpiękniejszej z matek, naszej Niepokalanej Mamy.
 • 27 maja w piątek w ramach nabożeństwa rozpoczniemy nowennę do Opatrzności Bożej przed Świętem Dziękczynienia. W tym dniu nie będzie spotkania małych rycerzy Niepokalanej.
 • W sobotę 28 maja odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Rozpocznie się o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana Mszą świętą w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i Ojczyzny.
 • W sobotę 28 maja odbędzie się Ogólnopolski Dzień Modlitwy i Zjazd Seniorów Rycerstwa Niepokalanej. Modlitewne spotkanie rozpocznie się o 10.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana. Wszyscy Rycerze Niepokalanej będą uczestniczyć we Mszy świętej o godz. 11.00 w bazylice. Szczegółowy plan Zjazdu znajduje się w gablocie przed bazyliką. Zapraszamy wszystkich rycerzy z naszej parafii, i nie tylko, do uczestnictwa w tym modlitewnym spotkaniu.
 • W sobotę 28 maja o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy św. Maksymiliana na Eucharystię, która będzie sprawowana o beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 • Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 19.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 • Sołectwo Granice Osiedle serdecznie zaprasza na imprezę z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie pod hasłem „Wioska Sportu” odbędzie się w następną niedzielę, 29 maja, na boisku sportowym przy ul. Południowej. Początek o godzinie 14.00. Zapraszamy całe rodziny!
 • Organizujemy również wyjazd na Pielgrzymkę Narodową do Rzymu w dniach 21-25 października br. Zapisy do końca maja w kancelarii parafialnej. Koszt: 2290 zł i 80 EUR. Więcej informacji znajduje się w gablocie przed bazyliką.
 • 5 czerwca przypada IX Święto Dziękczynienia. Tego dnia zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Maksymiliana do świątyni Bożej Opatrzności. Z tej racji pragniemy zorganizować wyjazd z naszej wspólnoty parafialnej na te uroczystości. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zaś 4 i 5 czerwca jest organizowany wyjazd na Spotkanie Młodych Lednica 2000. Koszt wyjazdu – 80 zł (przejazd, ubezpieczenie, opłata lednicka). Zapisy u s. Urszuli lub w kancelarii parafialnej. Więcej informacji podczas spotkania organizacyjnego przed wyjazdem.
 • W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Sylwester Gajda l. 82 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…