1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 16 maja w poniedziałek: Uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona naszej metropolii i Patrona Polski; 17 maja we wtorek: Wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika; 18 maja w środę: Wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika; 19 maja w czwartek: Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; 20 maja w piątek: Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera. 21 maja w sobotę: Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
  1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Zebraliśmy 2588 zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.
  1. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby organizacyjne ŚDM.
  1. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.

  1. Nabożeństwa majowe w naszej bazylice odprawiamy w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30.
  1. Za tydzień 22 maja po Mszy o godz. 11. 30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii i spowiedzi św.
  1. Organizujemy wyjazd na Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym do Częstochowy 21 maja. Koszt to 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  1. W sobotę zapraszamy wiernych na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.
  1. 5 czerwca przypada IX Święto Dziękczynienia. Tego dnia zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Maksymiliana do świątyni Bożej Opatrzności. Z tej racji pragniemy zorganizować wyjazd z naszej wspólnoty parafialnej na te uroczystości. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zaś 4 i 5 czerwca jest organizowany wyjazd na Spotkanie Młodych Lednica 2000. Koszt wyjazdu – 80 zł (przejazd, ubezpieczenie, opłata lednicka). Zapisy u s. Urszuli lub w kancelarii parafialnej. Więcej informacji podczas spotkania organizacyjnego przed wyjazdem.
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jerzy Fibakiewicz l. 72 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…