1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 9 maja w poniedziałek: Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski; 12 maja w czwartek: Wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera; 13 maja w piątek: Wspomnienie NMP z Fatimy; 14 maja w sobotę: Święto Świętego Macieja, Apostoła.
 1. Dziś po Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze.
 1. W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha. Msze święte w tym dniu będą celebrowane w porządku dnia powszedniego.

 1. Nabożeństwa majowe w naszej bazylice odprawiamy w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30.
 1. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny i przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je Apelem Maryjnym o godz. 21.00. W ramach czuwania modlitwa, konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończymy je wigilijną Mszą św. o godz. 23.00, na zakończenie której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa z modlitwą.
 1. W piątek przypada również wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Jest to patronalne święto i odpust w kaplicy w Lasku. W tym dniu uroczysta Msza święta z racji odpustu będzie sprawowana w Niepokalanowie – Lasku o godz. 18.00.
 1. W sobotę 14 kwietnia w czasie wieczornej Mszy świętej w kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana za  przyczyną naszego świętego modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii i pielgrzymujących do naszego Sanktuarium, szczególnie tych, które zawarły sakrament małżeństwa w miesiącu maju.
 1. W sobotę odbędzie się nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 1. W przyszłą niedzielę 15 maja po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w świetlicy w domu parafialnym.
 1. Również w tym dniu dzieci klas III, podczas Mszy świętej o godz. 11.30, przeżywać będą rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci oraz ich rodziców będzie w sobotę od godz. 14.00. W związku z tą uroczystością w przyszłą niedzielę nie będzie spotkania z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii i spowiedzi. Spotkanie to odbędzie się tydzień później, 22 maja.
 1. 5 czerwca przypada IX Święto Dziękczynienia. Tego dnia zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Maksymiliana do świątyni Bożej Opatrzności. Z tej racji pragniemy zorganizować wyjazd z naszej wspólnoty parafialnej na te uroczystości. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Albinowski l. 77 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…