• W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 2 maja w poniedziałek: Wspomnienie obowiązkowe św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; 3 maja we wtorek: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski; 4 maja w środę: Wspomnienie obowiązkowe św. Floriana, męczennika; 6 maja w piątek: Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 • Nabożeństwa majowe w naszej bazylice odprawiane są w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. W sobotę Msza święta wieczorna i nabożeństwo majowe odprawiane są w Sanktuarium Św. Maksymiliana. Dziś pierwsza majówka będzie połączona z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatków.
 • Życzeniem św. Maksymiliana było, aby pierwsza niedziela maja była obchodzona jako Niedziela Rycerstwa Niepokalanej. Z tej okazji dziękujemy o. Sylwestrowi Gąglewskiemu za przybliżenie nam dzieła założonego przez naszego Świętego. Wszelkie informacje na temat Rycerstwa można również uzyskać w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej przy Informacji.

 • Dziś w czasie Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.
 • Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze święte w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jest to zarazem rocznica Konstytucji 3 Maja. W tym dniu na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie Polski NMP.
 • Przypominamy parafianom i tym, którzy uczestniczą we Mszy świętej w naszej bazylice, że od maja do września włącznie Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 • W piątek 6 maja o godz. 9.00 wraz z uczniami, nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej w Teresinie im. Św. Maksymiliana będziemy modlić się na Mszy świętej o Boże błogosławieństwo dla nich w dniu patronalnego święta szkoły.
 • W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej w ramach nabożeństwa majowego będziemy modlić się o liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. W I piątek  zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 17.00, jak również do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza święta, a po niej nabożeństwo majowe dla dzieci. W Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo majowe. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii. W I sobotę w kaplicy – Sanktuarium św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, potem konferencja i Różaniec. Również w tym dniu w bazylice po Mszy świętej o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców dzieci, które będą w tym roku przeżywały rocznicę I Komunii Świętej na spotkanie do domu parafialnego po Mszy św. o godz. 11.30.
 • Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Apelu Maryjnego, które będzie odprawiane w każdą sobotę o godz. 21.00 przez cały okres letni to jest do października włącznie.
 • Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 •  Zapraszamy do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes” do sali św. Bonawentury. Seanse odbędą się w sobotę 7 maja o godz. 18.00 i w niedzielę 8 maja o godz. 15.30. Wstęp wolny.
 • Organizujemy również wyjazd na Pielgrzymkę Narodową do Rzymu w dniach 21-25 października br. Zapisy do końca maja w kancelarii parafialnej. Koszt: 2290 zł i 80 EUR. Więcej informacji znajduje się w gablocie przed bazyliką.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Anna Maciąg l. 79 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…