• W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 25 kwietnia w poniedziałek: Święto św. Marka, Ewangelisty; 28 kwietnia w czwartek: Wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera; 29 kwietnia w piątek: Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 • Na prośbę Ojca Świętego Franciszka dziś po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek dla najbardziej potrzebujących na Ukrainie.
 • Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

 • Zapraszamy do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. „Zakazany Bóg” do sali św. Bonawentury. Seans odbędzie się jeszcze dziś o godz. 15.30. Wstęp wolny.
 • W czwartek 28 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię, która będzie sprawowana o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 • Również w czwartek zapraszamy na godz. 19.00 do kaplicy-sanktuarium św. Maksymiliana maturzystów, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą o światło Ducha Świętego oraz w intencji pomyślnego wyniku egzaminu maturalnego.
 • We wtorek o godz. 18.30 w Domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne wszystkich uczestników pielgrzymki do Fatimy.
 • W sobotę o godz. 14.00 odbędzie się Msza święta z racji 85. rocznicy założenia przez św. Maksymiliana Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepokalanowie. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to dziękczynienie.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy maj, miesiąc szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej bazylice będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. W sobotę Msza święta wieczorna i nabożeństwo majowe odprawiane są w Sanktuarium Św. Maksymiliana. Pierwsza majówka będzie połączona z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy także wiernych o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz organizowanie śpiewu litanii loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele.
 • Życzeniem św. Maksymiliana było, aby pierwsza niedziela maja była obchodzona jako Niedziela Rycerstwa Niepokalanej. Z tej okazji w przyszłą niedzielę w czasie kazań będzie można bliżej zapoznać się z tym dziełem założonym przez naszego Świętego. Wszelkie informacje na temat Rycerstwa w tym dniu będzie można również uzyskać w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej przy Informacji.
 • Również za tydzień w czasie Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.
 • Przypominamy parafianom i tym, którzy uczestniczą we Mszy świętej w naszej bazylice, że od maja do września włącznie Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 • Organizujemy również wyjazd na Pielgrzymkę Narodową do Rzymu w dniach 21-25 października br. Zapisy do końca maja w kancelarii parafialnej. Koszt: 2290 zł i 80 EUR. Więcej informacji znajduje się w gablocie przed bazyliką.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Mućka l. 66 z Teresina, śp. Tadeusz Antczak l. 92 z Teresina i śp. Teresa Karaś l. 87 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…