• W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:23 kwietnia w sobotę: Uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  • Dziś przeżywamy czwartą niedzielę Wielkanocy, nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to jednocześnie 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

  • W przyszłą podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
  • W dniach 22-24 kwietnia odbędzie się Zjazd Animatorów i Prezesów Rycerstwa Niepokalanej. Dokładny plan tego zjazdu znajduje się w gablocie przed bazyliką.
  • W sobotę 23 kwietnia odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, które rozpocznie się o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana Mszą świętą w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
  • Zapraszamy do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. „Zakazany Bóg” do sali św. Bonawentury. Film opowiada historię 51 męczenników hiszpańskich z Barbastro z czasów wojny domowej. Seanse odbędą się w sobotę 23 kwietnia w sobotę o godz. 18.30 i w niedzielę 24 kwietnia o godz. 15.30. Wstęp wolny.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia dnia 18 maja w środę na konsekrację świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Wyjazd z dużego parkingu o godz. 7.30. Kontakt z p. Danutą Dmoch (Tel. 728 464 508). Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marianna Łupińska l. 65 z Serok Parceli i śp. Zofia Pięta, l. 92, z Teresina-Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…