1. Dziś II Niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Koronka i nabożeństwo będzie odprawione w bazylice o godz. 15.00. Dziś także święto patronalne Caritas i rozpoczynamy 72. Tydzień Miłosierdzia.
  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 4 kwietnia w poniedziałek: Uroczystość Zwiastowania NMP;
  • 7 kwietnia w czwartek: Wspomnienie św. Jana Chrzciciela de la Salle, prezbitera.
  1. W poniedziałek,4 kwietnia, uroczystość Zwiastowania NMP. Msze święte w porządku dnia powszedniego. W tym dniu obchodzimy również Dzień Świętości Życia. Kościół budzi sumienia ludzi, aby ratować życie bezbron­nych dzieci i zachęca do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji. Polega ono na odmawianiu przez 9 miesięcy jednej tajemnicy różańcowej i modlitwy w in­ten­cji poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją oraz w intencji jego rodziców. Możli­wość podjęcia Duchowej Adopcji w naszej parafii będzie podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
  1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej będzie nabożeństwo Godziny Świętej.
  1. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
  1. Za tydzień, w niedzielę 10 kwietnia, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Polaków zamordowanych w Katyniu i ofiar katastrofy smoleńskiej, po niej nastąpi przejście do pomnika przy bazylice upamiętniającego to wydarzenie. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi O. Prowincjał Wiesław Pyzio.
  1. Również za tydzień po Mszy świętej o godz. 11.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  1. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VIII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Przypominamy, że w domu parafialnym w każdy czwartek o godz. 19.00 odbywa się spotkanie Wieczernika biblijnego. Serdecznie zapraszamy.