• Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
  • Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom Niepokalanowa jeszcze raz wyrażamy naszą wdzięczność za złożone ofiary na wystrój bazyliki na okres paschalny, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni.

  • Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszej bazylice zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta obowiązkowe oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii. Tradycją lat ubiegłych w dniu jutrzejszym ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie. Za złożone ofiary mówimy: Bóg zapłać!
  • W tym tygodniu o godz. 15.00 odprawiamy w naszej bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
  • W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 17.00, jak również do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza święta; w Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii. W I sobotę w kaplicy – Sanktuarium św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie Msza św. dla rycerzy Niepokalanej, potem konferencja i Różaniec. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii.
  • Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Koronka i nabożeństwo będzie odprawione w bazylice o godz. 15.00. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 72. Tydzień Miłosierdzia.
  • Parafianom i gościom przybyłym do naszego Sanktuarium życzymy, aby radość płynąca z wiary w zmartwychwstanie przenikała codzienność i była dla każdego niewyczerpanym źródłem nadziei, miłości, pokoju i miłosierdzia.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Wiktoria Sałajczyk l. 77 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…