• Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy!
  • Dziękujemy dobremu Bogu za dar rekolekcji wielkopostnych, prosząc o błogosławione owoce tego czasu. Dziękujemy też wszystkim naszym parafianom za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych i w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, za to piękne publiczne świadectwo naszej wiary.
  • Wszystkim, którzy złożyli ofiary na wystrój bazyliki na czas paschalny oraz dary dla najbardziej potrzebujących, mówimy z serca płynące: Bóg zapłać! W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  • Dziś od godz. 8.00 dzieci korzystające z naszej parafialnej świetlicy wraz z opiekunami będą rozprowadzają własnoręcznie zrobione świąteczne ozdoby za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na dalsze funkcjonowanie świetlicy.
  • W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary: Ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa oraz Mękę, Śmierć i Zmartwych­wstanie Chrystusa.
  • WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
  • WIELKI PIĄTEK: Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przenie­sienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.30. W Wielki Piątek zapra­szamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja większych wspólnot istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00 – Schola dziecięca, Mali Rycerze Niepokalanej i dzieci

15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00 – Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00 – Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku

do godz. 21.30 – Wspólnota Neokatechumenatu

21.30 – 22.30 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W piątek o godz. 12.00 przy bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej.

  • WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 w bazylice. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 10.00 i 11.00, a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii całą noc będzie trwała adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie. Zapraszamy i zachęcamy wiernych do licznego udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia oraz do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wojciech Kwiatkowski l. 63 z Teresina, oraz śp. Janusz Czarnecki, 74 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…