images

  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 4 marca w piątek: Święto św. Kazimierza, Królewicza; w tym dniu imieniny obchodzi Ks. Kard. Kazimierz Nycz. W naszych modlitwach pamiętajmy również o naszym Arcypasterzu.
  • Tydzień temu obchodziliśmy niedzielę „Ad gentes” i zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz misjonarzy i ich posługi. Zebraliśmy 2225 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  • Nabożeństwa wielkopostne w naszej bazylice: Gorzkie Żale w niedzielę o godz.17.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i ok. godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych; Msze św. z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00. W Budkach Piaseckich Gorzkie Żale w niedzielę o 9.30, a Droga Krzyżowa w piątek o 17.00.

  • W piątek, 4 marca, zgodnie z wolą Papieża Franciszka w całym Kościele rozpoczyna się adoracja eucharystyczna „24 godziny dla Pana”. W naszej kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana rozpoczniemy ją o godz. 15.00  Koronką do Miłosierdzia Bożego i zakończymy w sobotę o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie Członków Wspólnot Parafialnych do tego czuwania, uczyńmy wszystko, aby w godzinach nocnych Chrystus Eucharystyczny nie był sam. Ofiarujmy naszą modlitwę o dobre owoce rekolekcji parafialnych. Zachęcamy do wpisywania na listę czuwania, która jest w zakrystii po 4 osoby co pół godziny.
  • Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię, która będzie sprawowana o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Po Mszy świętej będzie modlitwa o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem.
  • W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 15.00, jak również do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa z Komunią świętą; w Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Droga krzyżowa z komunią św. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii. W I sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 9.00 będzie sprawowana wyjątkowo w bazylice z racji adoracji w kaplicy, a po Mszy św. o godz. 11.00 w bazylice różaniec wynagradzający.
  • Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz parafialnego zespołu Caritas, gdzie możemy składać produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących, zaś ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 16.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. br. Tymoteusz Mucha l. 92 z naszego klasztoru i śp. Stanisław Brodecki l. 76 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…