transfig06

 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:22 lutego w poniedziałek – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 • Dzisiejszą niedzielę nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego, która jednocześnie jest niedzielą „Ad Gentes”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. ofiarami do puszek możemy wesprzeć misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną.
 • Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz.17.00 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i ok. godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych oraz do spełniania innych czynów pokutnych, by nie zmarnować czasu łaski, jakim jest Wielki Post. Zapraszamy również na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie o godz. 6.00. W Budkach Piaseckich Gorzkie Żale w niedzielę o 9.30, a Droga Krzyżowa w piątek o 17.00.

 • W przedsionku bazyliki można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu.
 • Zapraszamy młodzież (od 15 r. życia), studentów zainteresowanych wolontariatem do udziału w prowadzeniu naszej parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów”. Spotkanie wolontariackie odbędzie się w piątek o godz. 19:30 w kawiarence w „Kwadracie”.
 • Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w sobotę 27 lutego w Sanktuarium św. Maksymiliana. O godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziny przyjmujące pielgrzymów ŚDM na Mszę św. o godz. 10.00 podczas, której będziemy modlić się o owocne przygotowanie spotkania młodych z całego świata. Po Mszy św. będzie spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 • Również w tym dniu o godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię, która będzie sprawowana o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Po Mszy świętej będzie modlitwa o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem.
 • Z okazji Narodowego Dnia Pamięci w przyszła niedzielę 28 lutego na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji „Żołnierzy Wyklętych”. Po Mszy św. o godz. 11.00 w Sali św. Bonawentury zapraszamy na film historyczny: „Pilecki”, o bohaterskim rotmistrzu, ochotniku do Auschwitz, rozstrzelanym w 1948 roku przez komunistów. Wstęp wolny.
 • Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosze na te produkty będą wystawione przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Caritas. Za każdy dar złożony z serca mówimy: Bóg zapłać!
 • Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 • Za tydzień w niedzielę jest organizowana zbiórka krwi dla chorego na białaczkę Kamila Gawrzydka, mieszkańca Teresina. Ambulans będzie podstawiony w godzinach 09.00-13.00 przy Ośrodku Zdrowia TERMED w Teresinie.
 • Dziękujemy wszystkim mężczyznom i młodzieży za pomoc w rozbiórce tzw. „Żywej szopki”. Wszystkim mówimy z serca: Bóg zapłać!
 • Pragniemy poinformować, że 16 lutego w wieku 79 lat zmarł nasz współbrat o. Leon Benigny Dyczewski. Rozpoczęcie uroczystości pogrzebowych w poniedziałek 22 lutego o godz. 11.00 w Sanktuarium Św. Antoniego w Łodzi – Łagiewnikach.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marian Paluchowski, l. 78  z Teresina i śp. Ernest Ostrowski l. 21 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…