1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy św. modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała.
  2. Leśna figura Niepokalanej w Niepokalanowie Lasku, którą poświęcił św. Maksymilian w 1939r., została całkowicie odnowiona. Poświęcenia po renowacji dokona o. Prowincjał Grzegorz Maria Bartosik w niedzielę 31 stycznia po Mszy św. o godzinie 10.00.
  3. We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem w całym Kościele jest to 25. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Podczas Mszy Świętej o godz. 00 odbędzie się odnowienie ślubów zakonnych franciszkańskiej wspólnoty klasztornej i sióstr z kilku zgromadzeń zakonnych. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. W Budkach Piaseckich Msza Święta o stałej porze. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii. Tego dnia w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne. O 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, o 21.10 Eucharystia i całonocna adoracja w ciszy. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w kaplicy św. Maksymiliana konferencja. Na każdej mszy św. akt oddanie siebie Maryi. Po mszy św. o 11.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i o 13.40 konferencja ks. Dariusza Rozuma pt. „Różaniec modlitwą pełni czasu”. Zapraszamy.
  5. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, zwana Kolędą. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przeprowadzeniu Kolędy wzorem lat ubiegłych. W trakcie wizyty prowadzimy zapisy osób chętnych do podjęcia się jednogodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu raz w miesiącu. Osoby, które w tym roku wolałyby w uczestniczyć w Kolędzie, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii. Prosimy, by dzwonić w godz. 10.00-12.00. Dla tych osób w dniu 1 marca o godz. 19.00 sprawowana będzie specjalna Msza Święta kolędowa transmitowana on-line. Program Kolędy znajduje się na internetowej stronie parafialnej, w gablotach przed Bazyliką. Jest on również wyłożony w formie broszury na stolikach pod chórem.
  6. Prowadzimy zbiórkę darów dla pacjentów oddziału wewnętrznego COVID w szpitalu powiatowym w Sochaczewie. Jest ogromne zapotrzebowanie na takie produkty, jak: gąbki do kąpieli, plastikowe miski, maści do odparzeń i odleżyn, maszynki do golenia, chusteczki nawilżane, ręczniki bawełniane, pieluchy dla dorosłych, poduszki antyalergiczne, a także herbata w torebkach, cukier. Dary można składać do kosztów znajdujących się przy ołtarzu św. Józefa. Zbiórka będzie trwała do niedzieli 7 lutego. Za wszelkie dary składamy „Bóg zapłać”.
  7. Wójt gminy Teresin informuje o przeprowadzanej obecnie na terenie gminy kompleksowej inwentaryzacji źródeł ciepła. Ankietę prowadzą ankieterzy, posiadający stosowne upoważnienie z Urzędu Gminy Teresin. Dzięki dokładnemu spisowi Gmina Teresin będzie mogła ubiegać się o dofinansowanie do wymiany pozaklasowych źródeł ciepła dla mieszkańców oraz innych zadań z zakresu ochrony powietrza. Ankietę można też wypełnić poprzez stronę internetową. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marian Kuza, l. 71 z Teresina, Artur Piasecki, l. 38 z Teresina, Roman Zientara, l. 53 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…