1. Zapraszamy na nabożeństwa do św. Józefa przy jego ołtarzu w Bazylice. Przez cały rok będziemy otaczać modlitwą nasze rodziny, Ojczyznę oraz cały Kościół. Nabożeństwa odbywają się w każdą środę po Mszy świętej o godz. 11.00 oraz dodatkowo o godz. 18.00.
  2. Od jutra, stycznia, rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną Kolędą, w tradycyjnej formie, tj. odwiedzając domy Parafian. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przeprowadzeniu Kolędy wzorem lat ubiegłych. Osoby, które w tym roku wolałyby w niej nie uczestniczyć ze względu na chorobę lub po prostu obawiając się zarażenia, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii parafialnej. Prosimy, by dzwonić do kancelarii w godz. 10.00-12.00. Dla tych osób w dniu 1 marca o godz. 19.00 sprawowana będzie specjalna Msza święta kolędowa transmitowana on-line.

Program Kolędy znajduje się na internetowej stronie parafialnej, w gablotach przed Bazyliką oraz w formie broszury na stolikach pod chórem.

  1. Dostrzegając ogromną hojność Waszych serc pragniemy przeprowadzić zbiórkę darów dla pacjentów oddziału wewnętrznego COVID w szpitalu powiatowym w Sochaczewie. Jest ogromne zapotrzebowanie na takie produkty, jak: gąbki do kąpieli, plastikowe miski, maści do odparzeń i odleżyn, maszynki do golenia, chusteczki nawilżane, ręczniki bawełniane, pieluchy dla dorosłych, poduszki antyalergiczne, a także herbata w torebkach, cukier. Dary będzie można składać do kosztów znajdujących się przy ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy, by wspomóc nasze matki, babcie, ojców i dziadków, którym te proste produkty mogą przynieść wielką ulgę w cierpieniu. Zbiórka będzie trwała do niedzieli 7 lutego. Za wszelkie dary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Łukasz Janicki l. 26 z Paprotni; śp. Janusz Dmoch l. 63 z Teresina; śp. Wiesław Pol l. 74 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…