1. Od tego roku zachodzi zmiana w programie Mszy świętych. Msze święte w soboty o godz. 18.00 sprawowane będą już nie w kaplicy św. Maksymiliana a w Bazylice.
  2. Informacje na temat terminu i formy wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. Kolędy, podamy po zakończeniu kwarantanny narodowej, czyli w drugiej połowie stycznia.
  3. W środę 6 stycznia obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwaną Uroczystością Trzech Króli. Porządek Mszy niedzielny. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
  4. W najbliższy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Osoby, które ze względu na pandemię chciałyby powstrzymać się od odwiedzin kapłana, proszone są o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną.
  5. W piątek 8 stycznia – w 127. rocznicę urodzin św. Maksymiliana Kolbe – o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. rozpoczynająca czas przygotowań do wielkiej rocznicy 100-lecia powstania „Rycerza Niepokalanej”. Pod przewodnictwem Wikariusza naszej Prowincji o. Mirosława Bartosa będziemy modlili się w intencji dzieła, jakim jest „Rycerz Niepokalanej”, za wszystkich czytelników tak zmarłych jak i żyjących, a także o dalszy rozwój pisma, które zapoczątkował św. Maksymilian. Z tym wydarzeniem związany jest również koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Mazowsze, który transmitowany będzie z naszej Bazyliki w sobotę o godz. 19.00. Występ będzie można usłyszeć w Radiu Niepokalanów lub obejrzeć w telewizji internetowej NIEPOKALANÓW.TV na platformie YouTube. Więcej szczegółów na temat transmisji na stronie internetowej parafii.
  6. W sobotę 9 stycznia w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się kolejne czuwanie modlitewne w ramach Pieszej Pielgrzymki Nocnej z Miedniewic do Niepokalanowa. O 20.30 różaniec w intencji zakończenia epidemii, następnie Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 5.15. Na zakończenie czuwania Msza św. w Bazylice o godzinie 5.45.
  7. Przed głównym wejściem do Bazyliki trwa remont schodów. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki informacyjne o remontowanych schodach z numerem konta bankowego. Dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bogdan Węgrecki l. 78 z Teresina, śp. Janusz Dej l. 67 z Granic, śp. Andrzej Tomczyk l. 68 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…