1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 8 września we wtorek: Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
 • 9 września w środę: Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ;
 • 12 września w sobotę: Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 1. Rozpoczynamy nowy rok pracy duszpasterskiej. Spotkania dla kandydatów na ministrantów i ministrantów młodszych odbywają się w soboty o godz. 10.00, zaś dla lektorów o godz. 11.00; spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we wtorki o godz. 19.00. W czwartki o godz. 19.00 zapraszamy na spotkania biblijne, w piątek zaś o godz. 16.00 spotkanie małych Rycerzy Niepokalanej, a o godz. 18.30 spotkanie scholi dziecięcej.
 2. Świetlica działająca przy naszej parafii zaprasza od 15 września wszystkie chętne dzieci na zajęcia z ceramiki, warsztaty kulinarne, zajęcia z bajkoterapii, ciepły posiłek, zajęcia plastyczne od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-17.30. Dokładniejsze informacje można uzyskać pod numerem telefonu 606 614 269.
 3. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 4. W sobotę 12 września odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie w bazylice, z tej racji Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 5. Również 12 września, w sobotę, po raz czwarty, w Niepokalanowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Centralnym punktem będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 pod przewodnictwem bp. Wojciecha Osiala. Po Mszy świętej zapraszamy na radosne uwielbienie na placu za bazyliką, które będzie animował zespół MOCNI W DUCHU & DZIECIAKI. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Szczegóły spotkania na plakacie w gablocie i ulotkach wyłożonych z tyłu bazyliki.
 6. W przyszłą niedzielę na Sumie o godz. 10.00, kolejna grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. W piątek 18 września o godz. 20.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią. Uczestnicy pokonają 43 km a towarzyszyć im będą rozważania napisane specjalnie na tę okazję.
 8. W sobotę, 19 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiktor Wieczorek l. 97 z Paprotni, śp. Sylwester Staniaszek l. 84 z Paprotni i śp. Halina Domagała l. 89 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…