XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30.08.2020

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 3 września w czwartek: Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
2. W naszej parafii witamy nowego proboszcza naszej parafii, o. Mariusza Książka oraz o. Piotra Sochę. Uroczyste wprowadzenie Ojca Proboszcza odbędzie się za tydzień o g. 10.00 podczas Mszy świętej na ołtarzu polowym. Ojcom życzymy mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego w posłudze kapłańskiej, oraz obfitości łask płynących od Boga przez Niepokalaną i św. Maksymiliana.
3. 1 września we wtorek będziemy przeżywać 2 rocznicę inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplicy Wieczystej Adoracji oraz 81. rocz. wybuchu II Wojny Światowej.Niech Maryja – Królowa Pokoju wyprasza łaski u swego Syna, a nasza kaplica niech będzie dalej miejscem łask dla naszej parafii, klasztoru i wszystkich przybywających tu na modlitwę.
4. Również w tym dniu, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Budkach Piaseckich będzie sprawowana również o godz. 8.00 w kaplicy. Po Mszy świętej rozpoczęcie roku w szkole.
5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
6. W piątek, 4 września, w Kaplicy Św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00: Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniami, o 21.15 Eucharystia a po niej w kaplicy adoracji całonocna modlitwa w ciszy.
7. Natomiast w sobotę, 5 września, odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o godz. 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Kazanie na Mszy św. i konferencję pt. Objawienia Matki Bożej w La Salette o 13.40 w sali św. Bonawentury wygłosi saletyn ks. Dariusz Rozum. Więcej na stronie NIEPOKALANÓW.PL.
8. W przyszłą niedzielę, 6 września, odbędą się Dożynki naszej Gminy. O godz. 10.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności dobremu Bogu za łaski, jakich nam udzielił podczas żniw.
9. 12 września, w sobotę, po raz czwarty, w Niepokalanowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Centralnym punktem będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00. Po Mszy świętej zapraszamy na radosne uwielbienie na placu za bazyliką, które będzie animował zespół MOCNI W DUCHU & DZIECIAKI. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Szczegóły spotkania na plakacie w gablocie i ulotkach wyłożonych z tyłu bazyliki.
10. Zachęcamy do lektury „Rycerzyka Niepokalanej”. We wrześniowym numerze artykuły o przebaczeniu, objawieniach w Gietrzwałdzie i życiu świętego Franciszka. Przeczytamy także o cudzie eucharystycznym w Dubnie. W numerze również dla każdego dziecka plan lekcji na nowy rok szkolny.
11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Leon Adamczyk l. 77 z Ludwikowa i Stanisław Goryniak, l. 86 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…