1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 14 września w poniedziałek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • 15 września we wtorek: Wspomnienie NMP Bolesnej;
 • 16 września w środę: Wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
 • 17 września w czwartek: Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu;
 • 18 września w piątek: Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
 • 19 września w sobotę: Święto św. Józefa z Kupertynu, prezbitera;
 1. Dziś podczas Sumy o godz. 10.00 kolejna grupa dzieci przystąpi(ła) po raz pierwszy do Komunii Świętej.
 2. Wznawiamy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie organizacyjne dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych w Teresinie, Paprotni i Budkach Piaseckich odbędzie się w niedzielę 20 września. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 19.00 w bazylice, podczas której młodzież złoży deklaracje przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii z racji pandemii spotkanie wraz z rodzicami odbędzie się w Bazylice. Natomiast spotkanie organizacyjne dla uczniów, którzy podjęli przygotowania do bierzmowania w zeszłym roku, odbędzie się 27 września w bazylice i także będzie poprzedzone Eucharystią o godz. 19.00.
 3. W piątek 18 września o godz. 20.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią.
 4. W sobotę 19 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem. Przypominamy, że z racji pandemii w pielgrzymce mogą wziąć udział jedynie zdrowe osoby, jak również należy wypełnić specjalne oświadczenie o stanie zdrowia dostępne w kancelarii. Szczegółowe informacje u o. Piotra Sochy.
 5. Zapraszamy na koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” pt. „Perły Muzyki Sakralnej”. Odbędzie się on w naszej bazylice w piątek 25 września o godz. 19.00.
 6. W sobotę 26 września odbędzie się V Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kolbiańskich. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w gablocie.
 7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Mirosław Kuśmider, l. 72 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…