1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 1 czerwca w poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła;
  • 3 czerwca w środę: Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • 4 czerwca w czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • 5 czerwca w piątek: Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
  • 7 czerwca w niedzielę: uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

 1. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.W naszej bazylice nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, w sobotę Msza św. wieczorna i nabożeństwo czerwcowe w Sanktuarium Św. Maksymiliana.
 2. W związku z nowym rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów nie obowiązują limity osób przebywających na liturgii. Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek i zachowania odpowiednich odległości.
 3. W piątek 5 czerwca w bazylice odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Poprowadzi je wspólnota Guadalupe z Lublina. Początek o 19.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia, Różaniec przeplatany pieśniami, o 21.15 Eucharystia a po niej w Kaplicy Adoracji całonocna modlitwa w ciszy.
 4. W sobotę 6 czerwca odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.O 13.40 w sali św. Bonawentury Anna Rastawicka, promotorka kultu sł. Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego wygłosi konferencję nt. Wszystko postawiłem na Maryję. Zakończenie około godz. 15.00. Więcej na stronie niepokalanow.pl. Zapraszamy.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Kazimiera Dębska, l. 89 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…