1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 8 czerwca w poniedziałek: Wspomnienie św. Jadwigi Królowej;
  • 9 czerwca we wtorek: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki metropolitalnej w Warszawie
  • 11 czerwca w czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało);
  • 12 czerwca w piątek: Wspomnienie bł. męczenników z naszej franciszkańskiej prowincji: ojców: Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika z Niepokalanowa, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, braci Tymoteusza Trojanowskiego i Bonifacego Żukowskiego z Niepokalanowa oraz 101 Towarzyszy;
  • 13 czerwca w sobotę: Święto św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

 1. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych jak w niedziele,
  z wyjątkiem Mszy św. o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół bazyliki bez tradycyjnych 4 ołtarzy z racji pandemii. Następnie w „samochodzie kaplicy” z Najświętszym Sakramentem wyruszymy do 12 ołtarzy przygotowanych przez poszczególne wioski.

I ołtarz: Teresin (ul. Pocztowa 14) ok. 11.10

II ołtarz: Granice Osiedle (przy kapliczce, róg ulic Granicznej i Strażackiej) ok. 11.25

III ołtarz: Kaski (ul. Topolowa 9) ok. 11.45

IV ołtarz: Ludwików (przy kapliczce na końcu ul. Pałacowej) ok. 12.10

V ołtarz: Seroki Parcela (ul. Jesionowa 29a) ok. 12.30

VI ołtarz: Seroki Wieś (przy kapliczce na końcu ul. Rubinowej) ok. 12.50

VII ołtarz: Granice (ul. Rubinowa 1) ok. 13.10

VIII ołtarz: Teresin Gaj (ul. Spacerowa 100) ok. 13.30

IX ołtarz: Paprotnia (przy kapliczce na ul. Dalekiej) ok. 13.50

X ołtarz: Topołowa (Topołowa 50) ok. 14.10

XI ołtarz: Nowa Piasecznica (przy kapliczce koło nr 14) ok. 14.30

XII ołtarz: Budki Piaseckie (przy kaplicy) ok. 14.50

Zachęcamy mieszkańców wiosek o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i udział w modlitwie, pamiętając, że zgromadzenie przy każdym z ołtarzy nie może przekroczyć 150 osób zachowujących odległość, bądź mających zakryte usta i nos. Trasa przejazdu jest dostępna na stronie www.parafia.niepokalanow.pl. Zapraszamy biel, asystę, młodzież do niesienia sztandarów i feretronów oraz dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji wokół bazyliki. Zachęcamy do dekoracji domów na trasie przejazdu Najświętszego Sakramentu.

Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją wokół bazyliki. W sobotę nabożeństwo i procesja będą w kaplicy św. Maksymiliana.

 1. W sobotę 13 czerwca odbędzie Nocna Pielgrzymka Piesza z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w bazylice. Początek o godzinie 21.00, zakończenie w niedzielę na Mszy św. o 5.45. Autobus dowożący pielgrzymów odjedzie o 20.00 sprzed domu parafialnego. Zapisy u p. Ani Włodarczyk, tel. 889 590 461.
 2. Na prośbę wiernych w czerwcu i lipcu w Niepokalanowie odbędzie się nabożeństwo pokutne trzech sobót połączone z projekcją filmu Nieplanowane. W następną niedzielę, 14 czerwca, w sali św. Bonawentury odbędą się dwie projekcje o godz. 11.00 i 14.15. Po filmie będzie możliwość dyskusji. Naszym gościem będzie p. Wiesława Kowalska, obrończyni życia z Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Jasnej Górze. Na pokrycie kosztów licencji będą zbierane ofiary. Zapraszamy.