1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 26 maja we wtorek: Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; Dzień Matki;
  • 29 maja w piątek: Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

  1. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego są dniami nowenny i przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 22.00. W ramach czuwania modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, a następnie wigilijna Msza św. o godz. 23.00.
  2. W naszej bazylice nabożeństwa majowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, w sobotę Msza św. wieczorna i nabożeństwo majowe w sanktuarium św. Maksymiliana.
  3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bożenna Słomczyńska l. 73 z Teresina oraz śp. Barbara Komosa l. 69 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…