W niedzielę, 17 maja, w Niepokalanowie świętujemy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Niedziela Papieska

Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Jego rodzice to Karol i Emilia Wojtyła. Został ochrzczony w kościele parafialnym 20 czerwca 1920 r. W wieku 9 lat umarła mu mama, a kiedy miał 12 lat umarł starszy brat Edmund. W czasie II wojny światowej umarł mu tata i Karol został sam jeden. Rok po śmierci ojca młody Karol wstąpił do seminarium duchownego w Krakowie i rozpoczął swoją przygodę z Panem Bogiem pod płaszczem Matki Bożej. To Jej zaufał całkowicie: Totus Tuus.

W setną rocznicę urodzin naszego wielkiego Rodaka chcemy podziękować Panu Bogu za dar jego osoby, dlatego na każdej Mszy św. będą stosowne modlitwy. Na sumie o godz. 10:00 będzie specjalna intencja dziękczynna, a po niej złożenie kwiatów przy pomniku naszego Papieża. Po Mszach św. o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i po nabożeństwie majowym o 17:00 będzie odtworzona homilia Jana Pawła II wygłoszona w Niepokalanowie 18 czerwca 1983 r.

Uwiecznij swe wspomnienia

Jako wspólnota franciszkanów, parafian, pielgrzymów, rycerzy Niepokalanej i sympatyków Niepokalanowa chcemy wyrazić naszą wdzięczność za pomocą wspomnień, świadectw, przeżyć, związanych z postacią św. Jana Pawła II.

W godz. 9:00 – 19:00 w Muzeum św. Maksymiliana będzie możliwość nagrania swoich wspomnień na wideo. Zebrany materiał filmowy chcemy wykorzystać w filmie dokumentalnym pt. Niepokalanów pamięta – w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Można także przysłać swoje nagrane świadectwa na e-mail: niepokalanow.tv@gmail.com – do dnia 25 maja 2020 r.

Premierę filmu planujemy na 18 czerwca 2020, w 37. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Niepokalanowie. We wspomnieniach i świadectwach można poruszać dowolne, ważne dla nas, wydarzenie związane z Janem Pawłem II.