1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 12 maja we wtorek: Wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera;
  • 13 maja, w środę: Wspomnienie NMP z Fatimy;
  • 14 maja, w czwartek: Święto św. Macieja Apostoła;
  • 15 maja, w piątek: Wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;
  • 16 maja w sobotę: Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski;

  1. W naszej bazylice nabożeństwa majowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, w sobotę Msza św. wieczorna i nabożeństwo majowe w sanktuarium św. Maksymiliana.
  2. 13 maja, we wtorek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Tego dnia uroczysta Msza Święta odpustowa w kaplicy pod wezwaniem NMP z Fatimy w Niepokalanowie – Lasku o godz. 18.00. Z racji obostrzeń do kaplicy może wejść tylko 12 osób.
  3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Anna Bysynger, l. 57 z Paprotni, śp. Włodzimierz Jankowski, l. 67 z Granic, śp. Wiesław Ciubiński, l. 61 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…