1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 18 maja w poniedziałek: Wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, prezbitera;
  • 20 maja w środę: Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
  • 23 maja w sobotę: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu;
  • 24 maja, w przyszłą niedzielę: uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  1. Dzisiaj świętujemy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za dar jego osoby. Po Mszy św. o godz. 10.00 zostaną złożone kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II przed bazyliką. Po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i po nabożeństwie majowym zostaną odtworzone fragmenty jego homilii z Niepokalanowa z dnia 18 VI 1983 r.
  2. Jako wspólnota franciszkanów, parafian, pielgrzymów i sympatyków Niepokalanowa chcemy złożyć mu wotum wdzięczności w postaci filmu świadectwa: Niepokalanów pamięta. W muzeum św. Maksymiliana przez cały dzień można podzielić się przed kamerą swoimi wspomnieniami spotkań z Janem Pawłem II, świadectwem otrzymanych łask za jego przyczyną. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się swoimi przeżyciami. Pragniemy również zaprosić do odwiedzenia Muzeum Jana Pawła II, gdzie można obejrzeć samochody papieskie.
  3. W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów w naszej bazylice podczas liturgii może znajdować się do 110 osób, zaś w kaplicy św. Maksymiliana do 25 osób. Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek także podczas liturgii i na placu kościelnym.
  4. W naszej bazylice nabożeństwa majowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, w sobotę Msza św. wieczorna i nabożeństwo majowe w sanktuarium św. Maksymiliana.