1. 3 marca, we wtorek, przypada 13. rocznica nominacji Pasterza naszej Archidiecezji – Ks. Kard. Kazimierza Nycza na stolicę Metropolitalną w Warszawie, natomiast w środę, 4 marca z racji Święta św. Kazimierza królewicza będzie obchodził swoje imieniny. Polecajmy jego posługę w modlitwie dobremu Bogu.

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, w dni powszednie o godz. 6.00.
  2. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Zespół Caritas.
  3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  4. Przypominamy, że dziś rozpoczyna się Kurs nauk przedmałżeńskich prowadzony przez  o. Sebastiana Bielskiego. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Z racji I piątku spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Droga Krzyżowa. Tego dnia przed południem udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
  6. W piątek, 6 marca, zapraszamy do kaplicy św. Maksymiliana na godz. 19.00 na czuwanie modlitewne poprzedzające zawierzenie Niepokalanej w pierwszą sobotę. W programie: trzy części różańca z rozważaniami, Msza św. o 21.00, czuwanie w ciszy w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. W sobotę 7 marca odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie możliwość ciepłego posiłku, około 13.40 w sali św. Bonawentury o. Remigiusz Trocki wygłosi konferencję pt. Różne oblicza walki duchowej. Zakończenie około godz. 15.00. Zapraszamy.
  8. W przyszłą niedzielę, 8 marca, po Mszy św. o g. 11.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii świętej.
  9. Zachęcamy do lektury marcowego numeru Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka Niepokalanej. W Rycerzu nim m. in.: o św. Józefie i jego kulcie; o rewolucji obyczajowej i jej skutkach; o Żołnierzach Wyklętych; o uzależnieniach. Natomiast w Rycerzyku znajdziemy artykuły o skrusze serca, objawieniach w Gietrzwałdzie i życiu św. Franciszka, o cudzie eucharystycznym w Jankowicach. Do zdobycia karta z królem Polski, Henrykiem Walezym.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Ireneusz Ziółkowski, l. 61 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…