Dzisiaj rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcamy do podjęcia różnych form modlitwy w intencji trzeźwości i podjęcia przyrzeczeń abstynenckich.

  1. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego. Msze, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 00, 7.00 (w kaplicy św. Maksymiliana), 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia; dlatego zapraszamy na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie od czwartku o godz. 6.00.
  2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
  3. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w piątek 28 lutego o godzinie 11.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji naszych Bohaterów. Po Mszy zapraszamy do sali św. Bonawentury na spotkanie z Michałem Gruszczyńskim, pracownikiem Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
  4. W najbliższą sobotę, 29 lutego, od godz. 9.00 zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy rozbiórce szopki przy domu parafialnym. Także w tym dniu w domu parafialnym o g. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dorosłych rycerzy Niepokalanej.
  5. Narzeczonych, którzy pragną w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy już dziś, że w niedzielę, 1 marca, o godz. 15.00 w Domu Parafialnym rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Także w tym dniu po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Szczepański,
    91 z Teresina oraz Jadwiga Cygan, l. 78 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…