1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 19.00 młodzież klas ósmych szkół Podstawowych w Teresinie, Paprotni i Budkach Piaseckich złoży deklaracje wyrażające ich chęć przystąpienia za dwa lata do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców i kandydatów w domu parafialnym.
 2. Również dziś po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.
 3. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godz. 19.00.
 4. W sobotę odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi. O godz. 30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu i świadectwa, o godz. 11.00
  w bazylice Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej. Gościem spotkania będzie Jacek Pulikowski, specjalista od spraw małżeńskich, który o 13.40 wygłosi konferencję na ten temat. Małżeństwa z naszej parafii zapraszamy na spotkanie z panem Jackiem Pulikowskim już w piątek 1 października na godz. 19.00 do Domu Parafialnego.
 5. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej godz. 18.30.
 6. W piątek rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Rozważanie i modlitwy 1 i 2 października będą podczas nabożeństwa różańcowego. W niedzielę 3 października po nabożeństwie różańcowym
  w Bazylice zgodnie z naszą tradycją zakonną zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Tego dnia przypada również Uroczystość konsekracji naszej Bazyliki. Będziemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni oraz za wszystko, co uczynił dla nas w tym świętym miejscu przez korzystanie z sakramentów i wspólną modlitwę.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza św. w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym. Natomiast po Mszy o godz. 11.30 w dolnym kościele spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej.
 9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 10. W dniach 17-24 października organizujemy pielgrzymkę do Włoch śladami św.
  Pio i ks. Dolindo Ruotolo
  . W programie również m.in. Rzym, Watykan Neapol, góra Gargano, Lanciano, Manopello, Monte Cassino, wypoczynek nad Adriatykiem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed Bazyliką.