1. Jutro 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy św. niedzielny. Informujemy, że w tym roku Msza św. o godz. 13:00 będzie sprawowana zarówno na cmentarzu parafialnym jak i w bazylice. Na cmentarzu po Mszy św. wyruszy 1 listopada samochody będzie można zaparkować przy cmentarzu obok kwiaciarni oraz na wyznaczonym fragmencie nieużywanej części cmentarza – wjazd od ul. Piaskowej. Przypominamy wiernym, że w Uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje udział we Mszy świętej.
 2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa, Granic i Kask, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy oraz wypominki zamiejscowe
 3. Przez cały listopad za zmarłych poleconych w wypominkach, nadesłanych od czytelników Rycerza Niepokalanej sprawujemy Mszę świętą o godz. 7.00, transmitowaną przez EWTN Polska z kaplicy św. Maksymiliana, a także podczas wspólnotowej modlitwy różańcowej w kaplicy klasztornej.
 4. Penitencjaria Apostolska przedłuża na cały listopad 2021r. zasady uzyskiwania odpustów za zmarłych, które obowiązywały w zeszłym roku, a zostały wprowadzone w związku z pandemią, można zatem uzyskać odpust przez cały miesiąc listopad nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwy, osoby które nie mogą opuścić domu mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnotą wiernych i modlitwy za zmarłych. Telewizja internetowa NiepokalanówTVw dniach Oktawy 1-8 listopada o godz. 20:30 będzie transmitowała modlitwę różańcową z pobliskich cmentarzy; z cmentarza klasztornego dnia 1 listopada, natomiast z parafialnego 6 listopada. Pozostałe szczegóły transmisji:

  1 listopada – Niepokalanów, cmentarz klasztorny

  2 listopada – Szymanów, cmentarz parafialny

  3 listopada – Kaski, cmentarz parafialny

  4 listopada – Miedniewice, cmentarz parafialny

  5 listopada – Pawłowice, cmentarz parafialny

  6 listopada – Niepokalanów, cmentarz parafialny

  7 listopada – Kampinos, cmentarz wojskowy

  8 listopada – Szymanów, cmentarz klasztorny

 5. W poniedziałek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja na cmentarz klasztorny, gdzie odprawimy modlitwy za zmarłych ojców i braci tam spoczywających. Natomiast na cmentarzu parafialnym w tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, przed nią będą odczytane wypominki, a po niej procesja żałobna. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i zniczy.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek po Mszy św. Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii.
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a w sobotę spotkanie wspólnoty małżeństw o godz. 18:00 – zapraszamy.
 8. W piątek 5 listopada w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godzinie 19.00.  W sobotę odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu i świadectwa, o 11.00 w bazylice Msza św.  i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej. Gościem spotkania będzie Patrycja Hurlak, która o 13.40 wygłosi konferencję na ten temat Eucharystii.
 9. 5 listopada podczas Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczniemy parafialne rekolekcje Beatyfikacja33 „Wszystko postawić na Maryję” z fragmentami nauczania bł. Prymasa Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje zakończymy 8 grudnia.

 

 1. Za tydzień 31 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, po której modlić się będziemy o uzdrowienie duszy i ciała.
 2. Nabożeństwa różańcowe sprawowane są codziennie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. Zakończenie różańca dla dzieci w piątek.
 3. Także w piątek po różańcu o godz. 17:30, zapraszamy dzieci na „Bal Wszystkich Świętych” do domu parafialnego. Zapewniamy dobrą zabawę, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. To spotkanie ma przybliżyć dzieciom temat zbawienia i obcowania Świętych, które jest głównym motywem Uroczystości Wszystkich Świętych. Dzieci zachęcamy do przebrania się za postać wybranego świętego. Jednocześnie przypominamy, że sprzeczny z wiarą katolicką jest udział w zabawach Halloween (czyt.: Helołin) promujących kulturę śmierci.
 4. W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada porządek Mszy św. niedzielny. Informujemy, że w tym roku Msza św. o godz. 13:00 będzie sprawowana zarówno na cmentarzu parafialnym jak i w bazylice. Na cmentarzu po Mszy św. wyruszy procesja. Przypominamy wiernym, że w Uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje udział we Mszy świętej.
 5. Kartki wypominkowe przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 6. 5 listopada podczas Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczniemy parafialne rekolekcje Betayfikacja33 „Wszystko postawić na Maryję” z fragmentami nauczania
  bł. Prymasa Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje zakończymy 8 grudnia. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. wysłuchamy świadectwa wraz z zaproszeniem do rekolekcji przedstawiciela Fundacji Tota Tua. Będzie możliwość nabycia książek z materiałami rekolekcyjnymi. Więcej informacji na stronie batyfikacja33.pl
 7. Trwają prace remontowe kaplicy na cmentarzu parafialnym. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Adam Kamiński l. 73 z Nowej Piasecznicy, śp. Jerzy Reszczyński l. 70 z Teresina, śp. Adrian Sałaciński l. 29 z Teresin Gaj, śp. Magdalena Kozioł l. 87 z Teresina, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. W środę rozpoczęła się peregrynacja Ikony Przeczystego Serca Św. Józefa po rodzinach naszej Parafii. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej parafii.
 2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, we wtorek – bł. Jerzego Popiełuszki, w środę – św. Jana Kantego, w czwartek – bł. Jakuba Strzemię, w piątek – św. Jana Pawła II i w sobotę – św. Jana Kapistrana.
 3. Dzisiaj o godz. 11.00 Mszą świętą w archikatedrze warszawskiej rozpoczyna się Synod w Archidiecezji Warszawskiej. W Mszy inauguracyjnej biorą udział również przedstawiciele naszej parafii.
 4. We wtorek zapraszamy na obchody IV Narodowego Dnia Duchownych Niezłomnych. Szczegóły w gablocie i na stronach internetowych parafii
  i klasztoru.
 5. W sobotę o godz. 8.00 w Kaplicy św. Maksymiliana Msza w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Tego dnia także spotkanie formacji kobiet z cyklu „Świętość w zwyczajności”. Szczegóły na Facebook-u: świętość w zwyczajności.
  W Domu Parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Małżeństw.
 6. W księgarni i kiosku jest do nabycia książka wydana z okazji 50. rocznicy beatyfikacji o. Maksymiliana autorstwa o. prof. Celestyna Napiórkowskiego pt. „Mój św. Maksymilian”.
 7. Kartki wypominkowe przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 8. Trwają prace remontowe kaplicy na cmentarzu parafialnym. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Stanisława Żakowska, l. 81 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przez całą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 2. W dniach 11 – 16 października w Instytucie Maryjno – Kolbiańskim „Kolbianum” rozpocznie się nowy Rok Akademicki. Z tej racji w piątek nastąpi uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego połączona z Ogólnopolską Konferencją pt. „Maryja – Matka Pokoju”. Szczegóły na stronie internetowej Kolbianum.
 3. W najbliższy wtorek o 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się drugi dzień rekolekcji ewangelizacyjnych odnowy. Będzie to ostatnia szansa, by zapisać się jako uczestnik tych rekolekcji.
 4. W sobotę przypada rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Przybądźmy w tym dniu na Eucharystię, by podziękować Bogu za dar tego Wielkiego Świętego Polaka.
 5. W niedzielę przypada rocznica beatyfikacji o. Maksymiliana Marii Kolbego. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 8.30, podczas której złożymy Bogu dzięki za dar wyniesienia na ołtarze założyciela Niepokalanowa
  a także za niedawną beatyfikację Stefana Kard. Wyszyńskiego.
 6. Rozpoczynamy peregrynację, czyli wędrówkę Ikony Przeczystego Serca Św. Józefa po rodzinach naszej Parafii. Codziennie wieczorem ikona przekazywana będzie do domu najbliższych sąsiadów wraz z towarzyszącymi jej materiałami pomocnymi do modlitwy i duchowego przeżycia tego niezwykłego spotkania. Z wielką wiarą przyjmijmy tę Ikonę w swoim domu ufając, że św. Józef, któremu na wiosnę oddaliśmy naszą parafię w opiekę, będzie hojnie obdarzał łaskami wszystkich, którzy przyjmą go pod swój dach. Uroczyste rozpoczęcie peregrynacji nastąpi w środę 13 października po Mszy świętej o godz. 18.00. Wówczas ikona zostanie przekazana jednej z rodzin z Ludwikowa. I tak przez kolejne miesiące będzie wędrowała przez poszczególne wioski naszej parafii, by ostatecznie powrócić do Bazyliki. Szczegółowe informacje, jak przeżyć nawiedzenie ikony w swoim domu, będzie można uzyskać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej parafii.
 7. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 8. Trwają prace remontowe kaplicy na cmentarzu parafialnym. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 1. Dziś przypada Uroczystość konsekracji naszej Bazyliki.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30. W niedziele różaniec w Bazylice o godz. 17.00 a w soboty o 17.30 w Kaplicy Św. Maksymiliana.
 3. We wtorek o 19.00 w Domu Parafialnym rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.
 4. W środę zapraszamy na ostatnie nabożeństwo z cyklu pięciu pierwszych śród miesiąca ku czci Przeczystego Serca św. Józefa z indywidualnym błogosławieństwem Ikoną po Mszy świętej o godz. 18.00.
 5. W sobotę odbędzie się spotkanie Różańca Rodzin. Po Mszy św. o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencjach Rodzin. Wieczorem w bazylice odbędzie się czuwanie modlitewne: o 20.30 różaniec, Apel Maryjny, Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja całonocna. W tym samym czasie odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna. Szczegóły – w gablocie. Na zakończenie czuwania i pielgrzymki Msza św. w bazylice o godz. 5.45.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie miejscowej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie w kaplicy św. Maksymiliana Jutrznią o godz. 9.30, a po niej konferencja. O godz. 10.00 Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 8. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 9. W dniach 17-24 października organizujemy pielgrzymkę do Włoch śladami św.
  Pio i ks. Dolindo Ruotolo
  . Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed Bazyliką.
 10. Rozpoczynamy peregrynację, czyli wędrówkę Ikony Przeczystego Serca Św. Józefa po rodzinach naszej Parafii. Codziennie wieczorem ikona przekazywana będzie do domu najbliższych sąsiadów wraz z towarzyszącymi jej materiałami pomocnymi do modlitwy i duchowego przeżycia tego niezwykłego spotkania. Będzie to doskonałą okazją do powierzenia wstawiennictwu świętego Józefa naszych rodzin, małżeństw, mężów, ojców, dzieci, spraw finansowych, zdrowotnych. Ikona jest szczególnym rodzajem obrazu, który według tradycji wschodniej niejako jest oknem na Niebo. Dlatego z wielką wiarą przyjmijmy ją w swoim domu wierząc, że św. Józef, któremu na wiosnę oddaliśmy naszą parafię w opiekę, będzie hojnie obdarzał łaskami wszystkich, którzy przyjmą go pod swój dach. Uroczyste rozpoczęcie peregrynacji nastąpi w środę 13 października po Mszy świętej o godz. 18.00. Wówczas ikona zostanie przekazana jednej z rodzin z Ludwikowa. I tak przez kolejne miesiące będzie wędrowała przez poszczególne wioski naszej parafii, by ostatecznie powrócić do Bazyliki. Szczegółowe informacje, jak przeżyć nawiedzenie ikony w swoim domu, będzie można uzyskać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej parafii.
 11. Październikowy numer Rycerzyka Niepokalanej poświęcony jest różańcowi. W dziale „Włoski z rycerzykiem” możliwość nauki aktu strzelistego, którego często używał św. Maksymilian. Ciekawostki o koniach, ORIGAMI i wiele innych ciekawych opowiadań. Czeka również kolejna karta z serii „Kolekcja Ptaki”. W październiku wspominamy rocznicę założenia Rycerstwa Niepokalanej przez św. Maksymiliana. Dla tych, którzy jeszcze nie są rycerzami Niepokalanej lub nie wiedzą czym jest rycerstwo, zaproszenie, by nimi zostać. Informacje po zeskanowaniu kodu QR i na stronie rycerzykniepokalanej.pl i Facebooku.