1. Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przez całą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  2. W dniach 11 – 16 października w Instytucie Maryjno – Kolbiańskim „Kolbianum” rozpocznie się nowy Rok Akademicki. Z tej racji w piątek nastąpi uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego połączona z Ogólnopolską Konferencją pt. „Maryja – Matka Pokoju”. Szczegóły na stronie internetowej Kolbianum.
  3. W najbliższy wtorek o 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się drugi dzień rekolekcji ewangelizacyjnych odnowy. Będzie to ostatnia szansa, by zapisać się jako uczestnik tych rekolekcji.
  4. W sobotę przypada rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Przybądźmy w tym dniu na Eucharystię, by podziękować Bogu za dar tego Wielkiego Świętego Polaka.
  5. W niedzielę przypada rocznica beatyfikacji o. Maksymiliana Marii Kolbego. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 8.30, podczas której złożymy Bogu dzięki za dar wyniesienia na ołtarze założyciela Niepokalanowa
    a także za niedawną beatyfikację Stefana Kard. Wyszyńskiego.
  6. Rozpoczynamy peregrynację, czyli wędrówkę Ikony Przeczystego Serca Św. Józefa po rodzinach naszej Parafii. Codziennie wieczorem ikona przekazywana będzie do domu najbliższych sąsiadów wraz z towarzyszącymi jej materiałami pomocnymi do modlitwy i duchowego przeżycia tego niezwykłego spotkania. Z wielką wiarą przyjmijmy tę Ikonę w swoim domu ufając, że św. Józef, któremu na wiosnę oddaliśmy naszą parafię w opiekę, będzie hojnie obdarzał łaskami wszystkich, którzy przyjmą go pod swój dach. Uroczyste rozpoczęcie peregrynacji nastąpi w środę 13 października po Mszy świętej o godz. 18.00. Wówczas ikona zostanie przekazana jednej z rodzin z Ludwikowa. I tak przez kolejne miesiące będzie wędrowała przez poszczególne wioski naszej parafii, by ostatecznie powrócić do Bazyliki. Szczegółowe informacje, jak przeżyć nawiedzenie ikony w swoim domu, będzie można uzyskać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej parafii.
  7. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
  8. Trwają prace remontowe kaplicy na cmentarzu parafialnym. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”