1. Dziś przypada Uroczystość konsekracji naszej Bazyliki.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30. W niedziele różaniec w Bazylice o godz. 17.00 a w soboty o 17.30 w Kaplicy Św. Maksymiliana.
 3. We wtorek o 19.00 w Domu Parafialnym rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.
 4. W środę zapraszamy na ostatnie nabożeństwo z cyklu pięciu pierwszych śród miesiąca ku czci Przeczystego Serca św. Józefa z indywidualnym błogosławieństwem Ikoną po Mszy świętej o godz. 18.00.
 5. W sobotę odbędzie się spotkanie Różańca Rodzin. Po Mszy św. o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencjach Rodzin. Wieczorem w bazylice odbędzie się czuwanie modlitewne: o 20.30 różaniec, Apel Maryjny, Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja całonocna. W tym samym czasie odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna. Szczegóły – w gablocie. Na zakończenie czuwania i pielgrzymki Msza św. w bazylice o godz. 5.45.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie miejscowej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie w kaplicy św. Maksymiliana Jutrznią o godz. 9.30, a po niej konferencja. O godz. 10.00 Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 8. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 9. W dniach 17-24 października organizujemy pielgrzymkę do Włoch śladami św.
  Pio i ks. Dolindo Ruotolo
  . Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed Bazyliką.
 10. Rozpoczynamy peregrynację, czyli wędrówkę Ikony Przeczystego Serca Św. Józefa po rodzinach naszej Parafii. Codziennie wieczorem ikona przekazywana będzie do domu najbliższych sąsiadów wraz z towarzyszącymi jej materiałami pomocnymi do modlitwy i duchowego przeżycia tego niezwykłego spotkania. Będzie to doskonałą okazją do powierzenia wstawiennictwu świętego Józefa naszych rodzin, małżeństw, mężów, ojców, dzieci, spraw finansowych, zdrowotnych. Ikona jest szczególnym rodzajem obrazu, który według tradycji wschodniej niejako jest oknem na Niebo. Dlatego z wielką wiarą przyjmijmy ją w swoim domu wierząc, że św. Józef, któremu na wiosnę oddaliśmy naszą parafię w opiekę, będzie hojnie obdarzał łaskami wszystkich, którzy przyjmą go pod swój dach. Uroczyste rozpoczęcie peregrynacji nastąpi w środę 13 października po Mszy świętej o godz. 18.00. Wówczas ikona zostanie przekazana jednej z rodzin z Ludwikowa. I tak przez kolejne miesiące będzie wędrowała przez poszczególne wioski naszej parafii, by ostatecznie powrócić do Bazyliki. Szczegółowe informacje, jak przeżyć nawiedzenie ikony w swoim domu, będzie można uzyskać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej parafii.
 11. Październikowy numer Rycerzyka Niepokalanej poświęcony jest różańcowi. W dziale „Włoski z rycerzykiem” możliwość nauki aktu strzelistego, którego często używał św. Maksymilian. Ciekawostki o koniach, ORIGAMI i wiele innych ciekawych opowiadań. Czeka również kolejna karta z serii „Kolekcja Ptaki”. W październiku wspominamy rocznicę założenia Rycerstwa Niepokalanej przez św. Maksymiliana. Dla tych, którzy jeszcze nie są rycerzami Niepokalanej lub nie wiedzą czym jest rycerstwo, zaproszenie, by nimi zostać. Informacje po zeskanowaniu kodu QR i na stronie rycerzykniepokalanej.pl i Facebooku.