1. Dzisiaj podczas każdej Mszy świętej kazania głosi o. Mirosław Buczko, asystent prowincjalny ds. misji. Po Mszach zbierane są ofiary do puszek na misje franciszkańskie.
 2. Po wakacyjnej przerwie ponownie zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich: próba scholi w piątek o godz. 17.45 w Domu Parafialnym, zbiórka ministrantów młodszych i kandydatów w piątek o godz. 16.00, zbiórka ministrantów i lektorów – w sobotę o godz. 11.00. W związku ze zmianą opiekuna grupy Bieli zapraszamy dziewczynki na spotkanie zapoznawczo-organizacyjne z s. Rozalią. Odbędzie się ono w sobotę o godz. 10.00 w świetlicy domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy również dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej grupy.
 3. W środę 1 września będziemy przeżywać 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz 3. rocznicę inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplicy Wieczystej Adoracji. Również w tym dniu, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Budkach Piaseckich będzie sprawowana w niedzielę 5 września o godz. 10.00. W środę po Mszy o godz. 18.00 będzie pierwszośrodowe nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa z indywidualnym błogosławieństwem ikoną.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 5. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godzinie 19.00. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu i świadectwa, o 11.00 w bazylice Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej. Gościem spotkania będzie Robert Tekieli, który o 13.40 wygłosi konferencję pt. Idą po nasze dzieci – cyfrowy smog, współczesne zagrożenia kulturowe i duchowe. W przerwie spotkania około 13.00 będzie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku.
 6. W przyszłą niedzielę odbędą się Dożynki naszej Gminy. O godz. 10.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony.
 7. Z racji rocznicy konsekracji kaplicy wieczystej adoracji oraz 80. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana w obozie Auschwitz serdecznie zapraszamy na Koncert „Oratorium o Pokoju” zespołu Miriam i zaproszonych przyjaciół oraz orkiestry symfonicznej. Koncert odbędzie się 5 września o godzinie 20.00 na scenie plenerowej za Bazyliką. Organizatorami koncertu są nasza Parafia oraz Fundacja Ziemia Maryi. Sponsorem wydarzenia są Urząd Gminy Teresin i Teresiński Ośrodek Kultury.
 8. Przy naszej parafii powstała Grupa Anonimowych Alkoholików pod nazwą „Bezpieczna Przystań”. Osoby uzależnione od alkoholu, które chciałyby uzyskać skuteczną pomoc w wyjściu z nałogu, będą mogły uczestniczyć w takich spotkaniach w każdą niedzielę o godz. 17.30 w Domu Parafialnym – wejście od strony torów.
 9. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 1. W sobotę o godz. 8.00 w Kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza święta w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 2. W dniach od 25 do 26 września organizowana jest pielgrzymka do Świętej Lipki, Stoczka Warmińskiego i Gietrzwałdu. Koszt 220 zł. Szczegółowy program i kontakt w gablocie przed Bazyliką.
 3. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym.
 4. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Informacje szczegółowe nt. remontu znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 5. Przy naszej parafii powstała Grupa Anonimowych Alkoholików pod nazwą „Bezpieczna Przystań”. Osoby uzależnione od alkoholu, które chciałyby uzyskać skuteczną pomoc w wyjściu z nałogu, będą mogły uczestniczyć w takich spotkaniach w każdą niedzielę o godz. 17.30 w Domu Parafialnym – wejście od strony torów. Pierwsze spotkanie odbędzie się już dzisiaj.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Robert Michalczyk, l. 22 z Paprotni i śp. Helena Kamionka, l. 98 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas wszystkich Mszy św. dokonamy zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi siebie i wszystkich spraw oraz odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Centralnej Mszy św. na ołtarzu polowym o godz. 13.00 będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Rafał Markowski. Od godz. 11.00 na placu za Bazyliką duchowe przygotowanie, konferencja o zawierzeniu Niepokalanej, świadectwa Marty Przybyły, Roberta Tekieli, Grzegorza Kasjaniuka i innych. O 15.00 Dróżki Maryjne wokół Bazyliki.
 2. Zapraszamy dziś na rodzinne świętowanie organizowane przez Rycerzy Niepokalanej. Na stoiskach naprzeciw wejścia do Kaplicy Adoracji będą czekały na dzieci i rodziców następujące aktywności: łowienie rybek z dobrymi uczynkami, malowanie aniołków, przebijanie balonów, rozwiązywanie łamigłówek, rysowanie oraz namiot Rycerstwa Niepokalanej. Poprzez zabawę przybliżymy dzieciom tematykę św. Maksymiliana i oddania Matce Bożej.
 3. Z okazji Święta Wojska Polskiego od godz. 11.00 na parkingu odbędzie się piknik pod hasłem „Zostań żołnierzem RP” z pokazem sprzętu wojskowego, występów artystycznych i grochówką. Parking dla wiernych jest na terenie klasztoru.
 4. Trwa Wielkie  Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. W poniedziałek i środę będziemy gościć Andrzeja Wronkę z tematem Magia i okultyzm a chrześcijaństwo, we wtorek ks. Sławomira Kostrzewę z trzema konferencjami na temat grzechu, walki duchowej i rozeznania powołania, od czwartku do soboty ks. Dariusz Rozum poprowadzi rekolekcje o różańcu według św. Ludwika. W sobotę 21 sierpnia odbędzie się Spotkanie Inicjatyw Różańcowych a w niedzielę Maria Emanuel Dziemian podejmie temat zawierzenia Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze. Szczegółowy program na stronie klasztoru.
 5. W dniach 27 – 29 sierpnia organizowana jest pielgrzymka na Dolny Śląsk i do Pragi są jeszcze wolne miejsca, wszelkich informacji można uzyskać w zakrystii.
 6. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym.
 7. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Informacje szczegółowe nt. remontu znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 1. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej parafii pątników pielgrzymujących na Jasną Górę. Z serca dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu posiłków i podjęciu pielgrzymów oraz wszystkim darczyńcom za ofiarowane jogurty, wodę, bułki, ciasta, warzywa, owoce i wszelkie inne produkty.
 2. Od 6 do 22 sierpnia odbywa się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzisiaj na Mszy św. o 13.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich a o 15.00 konferencja ks. Władysława Zązela na temat Wesela bezalkoholowe. W tygodniu o 17.00 wystawienie najświętszego Sakramentu i Różaniec, następnie Msza św. i konferencja. Będziemy gościć Artura Wolskiego z konferencją: Mężczyźni na straży – męski Różaniec, Fundację Tota Tua ze świadectwami z rekolekcji Oddanie33, o. Stanisława Jarosza i Wiesławę Kowalską z tematami o obronie życia poczętego, przyjęcia krzyża i roli wiary w życiu człowieka.
 3. W sobotę 14 sierpnia będziemy obchodzić rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Mszy św. w Bazylice o godz. 11.00 będzie przewodniczył kard. Robert Sarah a oprawę muzyczną wykona zespół „Mazowsze”. Po Eucharystii występ zespołu Mazowsze. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia w kaplicy św. Maksymiliana konferencja Grzegorza Kasjaniuka pt. Maryja do Polaków w Gietrzwałdzie. O 17.00 nabożeństwo Transitus św. Maksymiliana. Rozpoczęcie w kaplicy św. Maksymiliana a następnie procesja do Bazyliki i Msza św. o 18.00. Około 19.00 świadectwo nawrócenia i życia z Bogiem Marty Przybyły.
 4. W sobotę odbędzie się Piesza Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa i czuwanie modlitewne w Bazylice. Odjazd autobusów z pielgrzymami do Miedniewic o 20.00 sprzed domu parafialnego; zapisy u p. Anny Włodarczyk. Początek czuwania w Bazylice o 20.30, zakończenie w niedzielę na Mszy św. o 5.45.
 5. W niedzielę uroczystość odpustowa Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi siebie i wszystkich spraw oraz błogosławieństwo ziół i kwiatów. Centralnej Mszy św. na ołtarzu polowym o godz. 13.00 będzie przewodniczył J.E. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Od godz. 11.00 na placu za Bazyliką duchowe przygotowanie, konferencja o zawierzeniu Niepokalanej, świadectwa Marty Przybyły, Roberta Tekieli, Grzegorza Kasjaniuka i innych. O 15.00 Dróżki Maryjne wokół Bazyliki.
 6. Dnia 15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego od godz. 11.00 na parkingu odbędzie się piknik pod hasłem „Zostań żołnierzem RP” z pokazem sprzętu wojskowego, występów artystycznych i grochówką. Parking dla wiernych będzie na terenie klasztoru.
 7. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym.
 8. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Informacje szczegółowe nt. remontu znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Bolesław Gut, l. 78 z Topołowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji „Gwiazda Niepokalanej” w Niepokalanowie!

Poniżej znajduje się plik z aktualną tabelą wolnych godzin adoracyjnych. Naszą ideą jest, aby wszystkie z 744 godzin (czyli każda godzina miesiąca) miały osobę, która będzie trwała przed Najświętszym Sakramentem adorując w intencji pokoju i triumfu Niepokalanego Serca Maryi na całym świecie („na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”).

Co mogę zrobić? – krok po kroku:

 1. Wybrać jedną godzinę w miesiącu (np. w każdy trzeci wtorek miesiąca, godz. 17.00-18.00) (zajęte godziny zaznaczone zostały w tabeli brązowym polem)
 2. Napisać wiadomość na adres: parafia.niepokalanow@gmail.com Wiadomość ta, poza informacją o deklaracji adoracji, powinna zawierać następujące dane: imię, nazwisko, numer telefonu, wybrany dzień miesiąca, wybraną godzinę adoracji w tym dniu. Można zgłosić się również telefonicznie dzwoniąc do kancelarii w godzinach jej otwarcia.
 3. Zobowiązać się od tej pory, by co miesiąc adorować Najświętszy Sakrament w Kaplicy Pokoju w Niepokalanowie o wybranej porze.

Co zrobić, jeśli by okazało się, że któregoś miesiąca nie jest możliwe osobiście wybrać się na adorację o umówionej porze?

Wówczas należy poszukać zastępstwa wśród członków swojej rodziny bądź znajomych. Jeśli i to okaże się niemożliwe, wówczas należy zadzwonić do Opiekuna Dnia z prośbą, by pomógł znaleźć zastępstwo.

Kim jest Opiekun Dnia?

Jest to osoba odpowiedzialna za wszystkie 24 osoby adorujące w danym dniu. Posiada on numery telefonu do tych 24 osób. Udostępnia on również swój numer telefonu osobom, którymi się opiekuje. Opiekuna Dnia wyznacza duszpasterz parafii (np. o. proboszcz). Wszystkich Opiekunów jest 31. Posiadają oni kontakt telefoniczny do siebie nawzajem. Opiekunowie Dnia zostaną wyznaczeni, gdy tabela godzin adoracji zostanie wypełniona bądź zbliży się do wypełnienia. Do tego czasu zastępstwa należy szukać we własnym zakresie.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Dnia 30 lipca zakończyły się organizowane wspólnie przez parafie Niepokalanów i Urząd Gminy w Teresinie półkolonie dla dzieci. Przez dwa tygodnie dzieci wspólnie spędzały czas i korzystał z wielu atrakcji i wycieczek. Dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację wypoczynku: O. Piotrowi, pani Marzenie z Urzędu Gminy w Teresinie, Oli Starus i Magdzie Handerek z Biblioteki Publicznej w Teresinie, Izie Andryszczyk z Fundacji Fera Via i  wolontariuszkom Monice i Agnieszce za wsparcie i pomoc przy dzieciach. Mamy nadzieję, że spotkamy się z rok.