W sobotę 19 września wyruszyła po raz kolejny parafialna pielgrzymka rodzin do Sanktuarium w Miedniewicach. Grupa ok. 80 pielgrzymów z o. Piotrem Sochą i o. Bartoszem Boguckim na czele wyszła spod bazyliki o godz. 7.00. Pielgrzymka zakończyła się Mszą Świętą w Miedniewicach o godz. 13.00. Dziękujemy Siostrom Klaryskom za przygotowanie pysznego posiłku, Skautom Europy za zapewnienie bezpieczeństwa podczas marszu oraz p. Piotrowi Szymańskiemu za transport pielgrzymów z powrotem do Niepokalanowa.

W niedzielę 13 września do I Komunii przystąpiła druga grupa dzieci ze szkół naszej parafii. Dzieci przygotowywane były przez o. Bartosza i s. Urszulę. Komunii Świętej udzielił o. Proboszcz oraz ks. Andrzej Żelazo.

Dzień wcześniej dzieci odbyły swoją pierwszą w życiu spowiedź.

W niedzielę 6 września odbyły się Dożynki Gminne. W czasie Mszy Świętej dożynkowej o godz. 10.00 odbyło się także wprowadzenie na urząd proboszcza o. Mariusza Książka. W uroczystości udział wzięli: ks. Kazimierz Ambroziak, dziekan dekanatu błońskiego, o. Mariusz Słowik, gwardian Niepokalanowa, o. Michał Chylak, ekonom klasztoru, o. Andrzej Sąsiadek, dotychczasowy proboszcz, o. Piotr Socha, nowy wikariusz parafii, o. Bartosz Bogucki, P. Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, P. Marek Jaworski, zastępca wójta, PP. Katarzyna i Paweł Pałubowie, Starostowie Dożynkowi, delegacje sołectw gminy Teresin z sołtysami, goście i mieszkańcy gm. Teresin.