W niedzielę 21 marca 2021 r. podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 nastąpił Akt zawierzenia świętemu Józefowi Parafii i Klasztoru w Niepokalanowie oraz Prowincji Zakonnej. Dzień ten to 50. rocznica konsekracji ołtarza św. Józefa w Niepokalanowie, której dokonał w roku 1971 Prymas Polski – Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński. Aktu zawierzenia dokonali wspólnie Ojciec Prowincjał Grzegorz Bartosik wraz z Ojcem Gwardianem Mariuszem Słowikiem i Ojcem Proboszczem Mariuszem Książkiem. Tekst oddania nawiązuje do tekstu z roku 1949, powtórzonego potem w roku 1971.
Niech św. Józef czuwa nad nami w tych niełatwych czasach a i my często zwracajmy się do niego po pomoc.
Nabożeństwa do św. Józefa odbywają się w każdą środę po Mszach o godz. 11.00 i 18.00.

Dary, które w Bazylice zbieraliśmy dla pacjentów oddziału wewnętrznego COVID w szpitalu powiatowym w Sochaczewie, w poniedziałek 8 lutego dotarły na miejsce 🥳

W imieniu Pacjentów i Personelu z serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom! 🥰 Niech Pan Jezus Wam błogosławi +

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” dla wszystkich, którzy wsparli akcję „Paczuszka dla Maluszka”, w którą włączyła się nasza parafia. Zebraliśmy cały bus  i skodę wypchaną po sufit artykułami dla niemowląt i ich mam, przebywających w Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej w Łodzi. Zwłaszcza w tych trudnych czasach warto podejmować akcje wspierające młode mamy znajdujące się w trudnym momencie swojego życia i macierzyństwa.

W sposób szczególny dziękujemy Pani Małgorzacie Kurzei i fundacji Małych Stópek za pomoc w organizacji zbiórki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu zespołu „Mazowsze” pt. „Perły Muzyki Sakralnej”, który odbył się w piątkowy wieczór 25 września 2020.

W sobotę 19 września wyruszyła po raz kolejny parafialna pielgrzymka rodzin do Sanktuarium w Miedniewicach. Grupa ok. 80 pielgrzymów z o. Piotrem Sochą i o. Bartoszem Boguckim na czele wyszła spod bazyliki o godz. 7.00. Pielgrzymka zakończyła się Mszą Świętą w Miedniewicach o godz. 13.00. Dziękujemy Siostrom Klaryskom za przygotowanie pysznego posiłku, Skautom Europy za zapewnienie bezpieczeństwa podczas marszu oraz p. Piotrowi Szymańskiemu za transport pielgrzymów z powrotem do Niepokalanowa.

W niedzielę 13 września do I Komunii przystąpiła druga grupa dzieci ze szkół naszej parafii. Dzieci przygotowywane były przez o. Bartosza i s. Urszulę. Komunii Świętej udzielił o. Proboszcz oraz ks. Andrzej Żelazo.

Dzień wcześniej dzieci odbyły swoją pierwszą w życiu spowiedź.

W niedzielę 6 września odbyły się Dożynki Gminne. W czasie Mszy Świętej dożynkowej o godz. 10.00 odbyło się także wprowadzenie na urząd proboszcza o. Mariusza Książka. W uroczystości udział wzięli: ks. Kazimierz Ambroziak, dziekan dekanatu błońskiego, o. Mariusz Słowik, gwardian Niepokalanowa, o. Michał Chylak, ekonom klasztoru, o. Andrzej Sąsiadek, dotychczasowy proboszcz, o. Piotr Socha, nowy wikariusz parafii, o. Bartosz Bogucki, P. Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, P. Marek Jaworski, zastępca wójta, PP. Katarzyna i Paweł Pałubowie, Starostowie Dożynkowi, delegacje sołectw gminy Teresin z sołtysami, goście i mieszkańcy gm. Teresin.