1. Dziś po Mszy o godz. 13.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi parafialnej i chóru „Cantores Immaculatae”.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, w środę wspomnienie św. Jana Bosko, w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych. Podczas Mszy o godz. 00 odnowienie ślubów zakonnych.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 5. W piątek w Kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, a o 21.10 Msza św.
 6. Serdecznie zapraszamy jak największą liczbę mężczyzn do pomocy przy demontażu żywej szopki, który rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 8.00.
 7. W sobotę odbędzie Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja. O 11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem oraz nabożeństwo wynagradzające z możliwością przystąpienia do MI. W przerwie możliwość ciepłego posiłku a o 14.00 w sali św. Bonawentury Teatr Tańca z Krakowa wystawi spektakl taneczny pt. „Lilia”. Jest to sztuka o życiu Maryi oparta na tajemnicach różańcowych i Ewangelii zobrazowanych za pomocą tańca współczesnego i baletu.
 8. W sobotę zakończymy wizytę duszpasterską. Osoby, które nie mogły gościć kapłana w swoim domu, a chciałyby go podjąć w terminie dodatkowym, prosimy o telefoniczne lub mejlowe zgłoszenie się w kancelarii parafialnej najpóźniej do wtorku. Udamy się do tych rodzin w czwartek od godz. 15.00.
 9. Za tydzień po Mszy o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 10. W dniach 11 i 12 lutego nasza parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną, której dokona ks. Bp Michał Janocha. Program znajduje się na stronie internetowej parafii i w gablocie.
 11. W przedsionku Bazyliki wystawiony jest kosz, do którego można wrzucać palmy poświęcone ubiegłego roku w Niedzielę Palmową. Zostaną one spalone a popiół z nich posłuży do posypania głów w Środę Popielcową.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.