1. Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Pasterka będzie sprawowana o godz. 24.00 w Bazylice. Poprzedzi ją modlitwa bre­wiarzowa: Wigilijna Godzina Czytań, która rozpocznie się o godz. 23.20. Pasterka w Budkach Piaseckich o godz. 24.00. Dziś o godz. 17.30 w TVP1 będzie można obejrzeć Koncert Kolęd nagrany w Bazylice Niepokalanowskiej.
  2. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące święta: we wtorek św. Szczepana, we środę św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek Świętych Młodzianków.
  4. W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rycerzy Niepokalanej.
  5. W przyszłą niedzielę zakończymy Rok Pański 2023. Z tej racji uroczysta suma parafialna zostanie przeniesiona z godz. 10.00 na godz. 18.00. Po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będzie to też Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy zatem małżeństwa na obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej, który odbędzie się podczas Mszy o godz. 18.00.
  6. W noc sylwestrową w Bazylice od godz. 22.00 zapraszamy na Uwielbienie Pana obecnego w Najświętszym Sakramencie, a o 23.15 na Mszę św. na przełomie Starego i Nowego Roku. W grudniu nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
  7. W niedzielę 7 stycznia o godz. 14.00 wspólnota Różańca Rodzin zaprasza dzieci, rodziców, dziadków na wspólne kolędowanie w Bazylice. Pragniemy podtrzymać tę piękną tradycję gromadzenia się rodzin i wielbienia Boga śpiewem kolęd. Przybędzie do dzieci św. Mikołaj, który tradycyjnie obdaruje wszystkich prezentami i swoim błogosławieństwem. Towarzyszyć nam będzie również nasza parafialna schola. Tego dnia zapraszamy dzieci na Mszę świętą wyjątkowo o godz. 13.00.
  8. W przedsionku Bazyliki można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
  9. Zapraszamy do zapisywania się na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 16-18 lutego w Domu Parafialnym. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  10. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 17.30 w Domu Parafialnym odbywają się spotkania Grupy AA.
  11. Zachęcamy do zapisywania się na adorację Najświętszego Sakramentu. Zapisu można dokonać on-line wchodząc na stronę internetową parafii. Foldery i czyste deklaracje znajdują się też na stoliku przy kaplicy wieczystej adoracji.
  12. Program wizyty duszpasterskiej zwanej Kolędą jest umieszczony w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii oraz w broszurach na stolikach pod chórem.
  13. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Teresa Bloch, 73 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…