1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 2. Jutro po różańcu, czyli ok. godz. 17.40 zapraszamy dzieci na „Bal Wszystkich Świętych” do Domu Parafialnego. Zapewniamy dobrą zabawę, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. To spotkanie ma przybliżyć dzieciom temat zbawienia, które jest głównym motywem Uroczystości Wszystkich Świętych. Dzieci zachęcamy do przebrania się za postać wybranego świętego. Jednocześnie przypominamy, że sprzeczny z wiarą katolicką jest udział w zabawach Halloween (czyt.: Helołin) promujących kulturę śmierci. Wstęp na bal za ofiarę dobrowolną, która pokrywa koszty organizacji.
 3. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Msza św. na cmentarzu parafialnym będzie sprawowana o godz. 13.00. Po Mszy wyruszy Tego dnia samochody będzie można zaparkować przy cmentarzu obok kwiaciarni oraz na wyznaczonym fragmencie nieużywanej części cmentarza – wjazd od ul. Piaskowej. Przypominamy wiernym, że 1 listopada obowiązuje udział we Mszy świętej.
 4. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu wyjątkowo z racji pogrzebu naszego współbrata procesja na cmentarz klasztorny nastąpi po Mszy św. o godz. 11.00, tam odprawimy modlitwy za zmarłych ojców i braci tam spoczywających. Natomiast na cmentarzu parafialnym  zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, przed nią będą odczytane wypominki, a po niej procesja żałobna. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i zniczy.
 5. W liturgii Kościoła ponadto wspominamy: w piątek zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych i dobroczyńców Zakonu Serafickiego; w sobotę – św. Karola Boromeusza.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek po Mszy św. Godzina Święta. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii.
 7. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i 21:10 Msza św. W sobotę odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu Matce Bożej oraz świadectwa. O 11.00 w bazylice Msza św. z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z możliwością przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej. W przerwie zupa z klasztornego stołu, a o 14.00 w sali św. Bonawentury Konferencja o. Michała Szałkowskiego,15 obietnic modlitwy różańcowej. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00 Zapraszamy.
 8. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa, Granic i Kask, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy oraz wypominki zamiejscowe.
 9. Kartki wypominkowe przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii a we wtorek, 1 listopada – na cmentarzu. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 10. W niedzielę, 5 listopada po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca w domu parafialnym.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Włodarczyk l. 76 z Teresina; śp. Barbara Osowska l. 89 z Paprotni, br. Jerzy Głuchowski l.67 z naszego klasztoru. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…