1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę wspomnienie
  św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, męczennika, w piątek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę wspomnienie św. Hieronima.
 2. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 18.00 młodzież klas ósmych Szkół Podstawowych w Teresinie i Paprotni złoży deklaracje wyrażające ich chęć przystąpienia za dwa lata do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców i kandydatów w domu parafialnym. Młodzież, która uczęszcza do innych szkół proszona jest
  o zgłoszenie się w tym tygodniu do kancelarii.
 3. Również dziś po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.
 4. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane
  w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej godz. 18.30. W niedzielę różaniec o godz. 17:00
  w bazylice.
 5. Z racji trwającej w Niepokalanowie Krucjaty Różańcowej Dzieci i ich rodzin
  w intencji Polski i Polaków w niedzielę 1 października na Mszy św. o 16.00 kazanie wygłosi opiekun żywego różańca w naszej archidiecezji Michał Szałkowski – dominikanin. On też poprowadzi nabożeństwo różańcowe o 17.00 połączone z procesją.
 6. W dniu 1 października rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy Triduum w niedzielę podczas nabożeństwa o godz. 17.00, w poniedziałek i wtorek rozważania i modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 8. W naszej parafii powstaje wspólnota dla młodych małżeństw w duchu Rycerstwa Niepokalanej. Chętne małżeństwa prosimy o kontakt z o. Bogdanem. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 września o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 9. W sobotę 30 września o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
 11. Po Mszy Św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów
 12. W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Marianna Szymańska l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…