1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Kingi, we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, w środę wspomnienie świętych Joachima i Anny, w sobotę wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
  2. Dziś po Mszach zbieramy do puszek ofiary na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia. Puszki znajdują się na balaskach przy ołtarzu.
  3. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, we wtorek po Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00 nastąpi poświęcenie pojazdów na parkingu przy Bazylice.
  4. W sobotę odbędzie się Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem: Z Maryją wierzymy w Kościół Chrystusowy. Program szczegółowy w gablocie.
  5. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
    śp. Andrzej Maciaszek, l. 65 z Teresina, śp. Roman Jakóbczak, l. 65 z Teresina oraz śp. Barbara Jaworska, l. 70 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…