1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny spełniając zwyczajne warunki.
 3. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się poświęcenie pól w Topołowej. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory.
 4. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk J. E. Ks. Bpa Tadeusza Pikusa sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek od godz. 18.00 w dolnym kościele. Polecamy ich naszej modlitwie.
 5. Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. W niedziele będą one sprawowane o godz. 17.00, w tygodniu po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 a po niej adoracja w intencji powołań. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w Bazylice Marcello Stanzione z Włoch, który przez cały dzień będzie głosił kazania o Św. Michale Archaniele. Tego dnia nastąpi przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego „Pod Skrzydłem Archanioła”. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca.
 8. W Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Szymanowską, Zieloną, Lipową, Torową do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi II: Odnowa w Duchu Świętym III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i małżeństwa z parafii IV: klasztor.
 9. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. Rozpoczęcie o godz. 19.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, następnie modlitwa uwielbienia, różaniec z rozważaniami, o 21.00 Apel, następnie Msza św. i do rana – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty intronizacyjne.
 10. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Maryi, nabożeństwo wynagradzające i przyjęcie do MI. W przerwie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku. Tym razem będziemy gościć Ks. Janusza Krzeszowica z diecezji świdnickiej, który wygłosi kazanie i p. Annę Krogulską, która wygłosi konferencja pt.: Przesłanie Jezusa do Polaków przekazane przez Rozalię Celakównę a nauczanie Kościoła. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 11. W imieniu o. Wiktora Mieleszko pragniemy serdecznie podziękować za niezwykłą hojność podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na budowę Domu Maryi w Białoruskim Niepokalanowie. Zostało zebranych 31 869 zł oraz 105 euro.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.